قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۱ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۱۸ سنت رسید.

افزایش تقاضا در چین به خاطر تعطیلات و کاهش عرضه در آمریکا بر انتظار افزایش عرضه نفت عربستان پیشی گرفته و قیمت نفت را حدود 2 طی یک هفته گذشته بالا برده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 20 سنت معادل 0.21 درصد کاهش به 95 دلار و 18 سنت رسید. اما نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 10 سنت معادل 0.11 درصد افزایش 91 دلار و 81 سنت معامله می‌شود.

قیمت نفت حدود یک درصد در معاملات روز گذشته به خاطر نگرانی در مورد تاثیر افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی بر تقاضای نفت کاهش یافته بود.

اما بهبود اطلاعات اقتصاد کلان در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت دنیا و افزایش تقاضا برای سوخت در این کشور در تعطیلات هفته طلایی از قیمت نفت حمایت کرده است.

طبق گفته تحلیلگران افزایش سفرهای بین‌المللی طی این هفته تقاضا برای نفت در چین را افزایش داده است. از طرف دیگر سفرهای داخلی هم تقاضا را بالا برده است. اطلاعات پرواز نشان می‌دهد تعداد پروازهای روزانه در چین 20 درصد بالاتر از هفته طلایی در 2019 بوده است.

انتظار می‌رود فعالیت کارخانه‌ای در چین در ماه سپتامبر ثابت مانده باشد. نشانه‌های بسیاری وجود دارد که شرایط دومین اقتصاد بزرگ دنیا رو به تثبیت است که می‌تواند تقاضا را تقویت کند.
کاهش عرضه در آمریکا هم بیش از بیش از قیمت‌ها حمایت کرده است.

منابع ذخیره سازی در کاشینگ اوکلاهاما که قطب تحویل قراردادهای آتی نفت آمریکاست به پایین‌ترین رقم از ژوئیه 2022 رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند عرضه پایین‌ و رکورد 103 میلیون بشکه در روز تقاضای جهانی برای نفت بازار را با بیش از 2 میلیون بشکه در روز کمبود در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی مواجه می‌کند.

قیمت نفت
تاجران در حال حاضر منتظر اجلاس هفته آینده ائتلاف اوپک پلاس هستند تا ببینند آیا عربستان عرضه نفت خود را به دنبال افزایش 30 درصدی قیمت در سه ماهه فعلی بالا می‌برد یا نه.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این احتمال وجود دارد که ائتلاف اوپک پلاس و مخصوصاً عربستان زودتر از موعد مقرر، از حجم کاهش تولید خود بکاهد و اجلاس وزارتی اوپک پلاس در چهارم اکتبر برگزار می‌شود.

Image