ظرفیت نیروگاه‌های خراسان‌ رضوی افزایش می‌یابد

برق

محمد رمضانی با اشاره به آخرین وضعیت نیروگاه 546 مگاواتی سبزوار افزود: در راستای توسعه تولید برق در شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان‌ رضوی، این مجموعه با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در حال ساخت است.

وی گفت:  پاسخگویی به رشد فزاینده بار در شمال‌شرق کشور از اهداف اجرای این پروژه است.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به پروژه ساخت نیروگاه سیکل‌ترکیبی راشد تربت حیدریه، افزود: این مجموعه نیز در راستای توسعه تولید برق در کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان، با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک توربین بخار ۱۸۰ مگاواتی در حال اجراست.

رمضانی با اشاره به اینکه نخستین واحد گازی این نیروگاه سال گذشته وارد مدار تولید شده است، ادامه داد: نیروگاه تربت‌حیدریه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور، ایجاد اشتغال در منطقه و رفع مشکلات افت ولتاژ منطقه خراسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته دومین واحد گازی این نیروگاه نیز تابستان امسال وارد مدار می‌شود.

وی به آخرین وضعیت ساخت واحدهای بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی ‌یک‌هزار و 434 مگاواتی فردوسی اشاره کرد و گفت: این مجموعه دارای ۶ واحد گاز و سه واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی است که عملیات ساخت واحدهای بخار این نیروگاه در قالب طرح‌های بیع‌متقابل در دستور کار قرار گرفته است.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه دومین واحد بخار این نیروگاه سال گذشته وارد مدار شده است، ادامه داد: با تلاش تمامی عوامل اجرایی این پروژه در تلاشیم تا این واحد در پیک تابستان امسال با توان تمام آماده تولید برق پایدار برای مشترکان باشد و سبب صرفه‌جویی سالانه سوخت به میزان حداقل ۲۶۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی گردد.

رمضانی با تاکید بر اینکه سومین واحد بخار نیروگاه سال آینده وارد مدار می‌شود، اضافه کرد: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در شمال‌شرق کشور به میزان ۴۸۰ مگاوات، بالا بردن راندمان نیروگاه و افزایش آن به حدود ۵۰ درصد، دستیابی به صرفه‌جویی سوخت ۷۹۵ میلیون مترمکعب برای کل بخش بخار و کاهش آلایندگی زیست‌محیطی از جمله اهداف اجرای این پروژه است.

ظرفیت نیروگاه‌های خراسان‌ رضوی افزایش می‌یابد
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: دو واحد گازی جدید نیروگاه‌های سبزوار و راشد تربت‌حیدریه به ظرفیت 366 مگاوات تابستان امسال در ر‌استای کمک به کاهش خاموشی‌ها و ایجاد برق پایدار در شبکه سراسری وارد مدار می‌شوند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی فردوسی تابستان امسال وارد مدار می‌شود.

Image