قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۴۷ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۸۱ سنت رسید.

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی در مورد افزایش تقاضای جهانی و کاهش عرضه، قیمت نفت را افزایش داده است، نفت هفتمین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه می‌کند که از 2022 بی‌سابقه است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 41 سنت معادل 0.47 درصد افزایش به 86 دلار و 81 سنت رسید همچنین نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 37 سنت معادل 0.45 درصد افزایش 83 دلار و 19 سنت معامله می‌شود.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده تقاضای جهانی برای نفت در ماه ژوئن به رکورد 103 میلیون بشکه در روز می‌رسد و احتمالاً یک رکورد جدید هم در ماه جاری میلادی ثبت می‌کند.

این آژانس اعلام کرد کاهش تولید عربستان و روسیه ذخایر جهانی نفت را در ادامه سال جاری میلادی کاهش داده و باعث بالاتر رفتن قیمت آن می‌شود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در روز پنجشنبه اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت 2.44 میلیون بشکه در روز در 2023 افزایش پیدا می‌کند.

همچنین اطلاعات اقتصادی آمریکا که در پایان هفته گذشته منتشر شد حساسیت بازار را افزایش داده و احتمال پایان روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش عرضه و بهبود دورنمای اقتصاد خوش‌بینی بیشتری در میان سرمایه‌گذاران به وجود آورده است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در روز پنجشنبه به بالاترین رقم از ابتدای سال جاری میلادی رسید.

قیمت نفت
تعداد چاه‌های فعال نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده هستند بعد از 8 هفته پیاپی کاهش، در این هفته روی 525 حلقه ثابت مانده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آخرین باری که نفت برنت 7 هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه کرده بود، مربوط به ژانویه و فوریه 2022 می‌شود، یعنی قبل از حمله روسیه به اوکراین.

Image