۳ عضو اتحادیه اروپا از ایران نفت وارد می کنند

نفت خام

اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار اروپا (یورو استات) نشان می‌دهد اتحادیه اروپا در سال میلادی گذشته 4181 تن نفت خام یا فرآورده نفتی از ایران وارد کرده است.

میزان واردات نفت اتحادیه اروپا از ایران هرچند رقم قابل‌توجهی نیست اما حاکی از تمایل پالایشگاه‌های اروپایی برای نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران است و درج این ارقام در آمار رسمی واردات نفت اروپا نشان‌دهنده تمایل مراجع رسمی اروپا برای فاصله گرفتن از تحریم‌ها و یا حداقل نشان دادن اعتراض خود به سیاست تحریم آمریکا علیه ایران است.

بر اساس این گزارش سه عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی از ایران نفت خام یا فرآورده نفتی وارد کرده‌اند، این کشورها عبارتند از رومانی، لهستان و بلغارستان.

بلغارستان جدیدترین عضو اتحادیه اروپاست که از زمان تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در سال 2018 واردات نفت یا فرآورده از ایران داشته است. نخستین محموله نفت وارداتی ایران در دسامبر 2022 به این کشور ارسال شده است. بلغارستان در ژانویه 2023 نیز برای دومین ماه متوالی 83 تن نفت یا فرآورده نفتی از ایران وارد کرده است.

۳ عضو اتحادیه اروپا از ایران نفت وارد می کنند
مرکز آمار اروپا از واردات نفت ایران توسط سه عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ خبر داد و بلغارستان را جدیدترین مشتری نفت ایران در این اتحادیه معرفی کرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

رومانی در سال 2022 در مجموع 4 هزار تن نفت خام یا فرآورده نفتی از ایران وارد کرده است. بلغارستان 168 تن و لهستان نیز 13 تن نفت خام یا فرآورده نفتی از ایران در این سال وارد کرده‌اند.

Image