متخصصان پتروشیمی ۱۵ کشور جهان در ایران

پتروشیمی

مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نشستی خبری اظهار داشت: 10 طرح کوچک و بزرگ پتروشیمی داریم که هدف‌گذاری کرده‌ایم امسال به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: البته با احتساب تعدادی از طرح‌های کوچک، امسال هر ماه یک افتتاح در صنعت پتروشیمی خواهیم داشت تا با تلاش فعالان این صنعت، سهم صنعت پتروشیمی در رشد تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال بوده، محقق شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه درحال حاضر 70 مجتمع پتروشیمی در کشور بیش از 550 گرید از انواع محصولات را تولید می‌کنند، گفت: ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران به 92 میلیون تن رسیده و با افتتاح طرح‌های جدید، این ظرفیت تا پایان سال جاری به حدود 95 میلیون تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: فاصله بین ظرفیت اسمی تولید و ظرفیت عملی آن، که کمتر از ظرفیت اسمی است، به خاطر مشکلاتی در تأمین تجهیزات و کالاها و همچنین تأمین سوخت است؛ در فصول سرد سال با محدودیت در تأمین گاز واحدهای پتروشیمی مواجه می‌شویم که این محدودیت، موجب کاهش تولید می‌شود.

شاهمیرزایی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی IPF در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت‌ماه در تهران گفت: متخصصان و فعالان صنعت پتروشیمی از 15 کشور دنیا، هفته آینده به ایران می‌آیند تا در این همایش مهم بین المللی حضور یابند، متخصصان و مدیرانی از کشورهای برزیل، چین، روسیه و چندین کشور اروپایی در بین این کشورها هستند.

وی افزود: هدف مهم تکمیل زنجیره ارزش را در همایش بین المللی IPF که همایشی علمی و معتبر در صنعت پتروشیمی است، دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: شوربختانه اعلام می‌کنم که صنعت پتروشیمی کشور در بیش از 25 درصد از کالا و تجهیزات و مواد شیمیایی، وابسته به خارج است و حتی در برخی واحدها، این میزان وابستگی به 30 درصد می‌رسد.

با فناوران و شرکت‌های دانش بنیان داخلی هم‌عهد شده‌ایم تا این تجهیزات که اغلب هایتک هستند را بومی‌سازی کنیم؛ و درحال حاضر بومی‌سازی تجهیزات دوار در دستور کار قرار دارد.

متخصصان پتروشیمی ۱۵ کشور جهان در ایران
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: متخصصان و فعالان صنعت پتروشیمی از ۱۵ کشور دنیا، هفته آینده به ایران می‌آیند تا در همایش مهم بین المللی IPF حضور یابند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

باید تمامی محصولات راهبردی پتروشیمی جهان را در ایران تولید کنیم و ضروری است تا از خام‌فروشی به سمت تولید و فروش محصولات نهایی برویم.

Image