موتورسیکلت الکترونیکی برای رانندگی در شهر

خودروی برقی

موتورسیکلت الکتریکی جدید در کنار مجموعه جدیدی از عینک های هوشمند عرضه می شود که اطلاعات کلیدی را در دید راننده قرار می دهد.

BMW Motorrad در حال عرضه یک موتور الکتریکی جدید به نام CE 02 است که برای دویدن در اطراف شهر طراحی شده است در حالی که نسبت به یک اسکوتر متحرک بسیار کمتر به نظر می رسد.

پیشرانه های الکتریکی سر و صدای زیادی در دنیای خودرو ایجاد می کنند، همین رویکرد سازگار با محیط زیست به موتورسیکلت ها نیز سرایت می کند، بنابراین BMW Motorrad در حال اضافه کردن دومین مدل الکتریکی به خط تولید خودروهای دو چرخ خود است.

CE 02 دنباله ای کوچکتر و مقرون به صرفه تر از CE 04 است که برای مدل سال 2022 وارد بازار شد.

در حالی که BMW اصرار دارد که این محصول جدید نه یک موتورسیکلت الکترونیکی است و نه یک اسکوتر الکترونیکی، ما نمی‌توانیم کاملاً با مواد بازاریابی این شرکت که از CE 02 به عنوان یک پارکور الکترونیکی یاد می‌کنند، استفاده کنیم.

با این حال می‌توانیم ببینیم که آنها با آن به کجا می‌روند، زیرا این دوچرخه ظاهری هوشمندانه در خیابان دارد که در محیط‌های شهری درست در خانه به نظر می‌رسد.

دو نسخه متفاوت در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد که یکی با موتور الکتریکی 5 اسب بخاری و یک باتری 1.96 کیلووات ساعتی است، اما خریداران آمریکایی فقط یک انتخاب خواهند داشت: نسخه قدرتمندتر 15 اسب بخاری، که باتری ها را دو برابر می کند و در مجموع 3.92 کیلووات ساعت و برد ادعایی حدود 56 مایل در هر شارژ را افزایش می دهد.

حداکثر سرعت 59 مایل در ساعت تخمین زده می شود

یک آداپتور شارژ خانگی 0.9 کیلوواتی استاندارد است، اما برای کسانی که مکرر می‌روند ممکن است آن را راحت‌تر به شارژر اختیاری 1.5 کیلوواتی ارتقا دهند، زیرا زمان شارژ را کاهش می‌دهد.

شارژر با قدرت بالاتر بخشی از بسته اختیاری هایلاین است که اتصال تلفن بلوتوث، نگهدارنده گوشی هوشمند، دستگیره های دستی گرم شونده و صندلی ارتقا یافته را نیز اضافه می کند.

CE 02 دارای یک صفحه نمایش استاندارد 3.5 اینچی بین دسته است که سرعت و برد باقی مانده را از جمله موارد دیگر نشان می دهد و همچنین یک پورت USB-C برای شارژ گوشی هوشمند و همچنین اپلیکیشنی برای پیگیری وضعیت شارژ دوچرخه وجود دارد.

برای گره زدن کل بسته متصل به هم، BMW Motorrad عینک های هوشمندی را روانه بازار می کند که با تله متری دوچرخه ادغام می شود تا سرعت، شارژ و جهت چرخش را روی لنز سمت راست نمایش دهد، این عینک با سایر محصولات BMW Motorrad جفت می شود، بنابراین اگر می خواهید آنها را امتحان کنید، در CE 02 قفل نمی شوید.

ما این فرصت را پیدا کردیم که این عینک ها را در رویداد اخیر BMW امتحان کنیم و می توانیم گزارش دهیم که آنها به عنوان نوعی نمایشگر هدآپ عمل می کنند و قابلیت تنظیم کافی را ارائه می دهند که اکثر کاربران دید شفافی از جاده پیش رو و جاده پیش رو داشته باشند.

اطلاعات نمایش داده شده آنها شیک ترین جفت سایه ها نیستند، اما به نظر می رسد عملکرد آنها برای سواران مکرر ارزش آن را دارد، قیمتی که با نرخ ارز امروزی حدود 750 دلار است، چیزی است که ممکن است باعث توقف خریداران شود.

به نظر می رسد CE 02 گزینه ای عالی برای رفت و آمد در شهر و جلوگیری از ترافیک باشد، اما قیمت اولیه آن نیز حدود 8200 دلار است و BMW Motorrad هنوز قیمت آپشن‌ها را اعلام نکرده است، اما ممکن است با پکیج Highline این امکان وجود دارد که CE 02 به مرز 10000 دلار برسد.

انتظار می رود CE 02 در اوایل سال 2024 به نمایندگی های BMW Motorrad جهت فروش عمومی برسد.

موتورسیکلت الکترونیکی برای رانندگی در شهر
قدرت موتور الکتریکی آن 15 اسب بخار است و دو باتری 1.96 کیلووات ساعتی روی آن وجود دارد، BMW Motorrad می گوید این برای حدود 56 مایل مسافت رانندگی کافی است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

مجموعه ای از عینک های هوشمند نیز در حال معرفی است. سواران با پوشیدن آنها، اطلاعات حیاتی مانند سرعت و ناوبری گام به گام را درست در خط دید خود دریافت می کنند.

Image