فراخوان هزاران خودروی الکتریکی به دلیل خطر آتش‌ سوزی

خودروی برقی

جگوار لندرور (JLR) 6400 خودروی شاسی بلند الکتریکی I-Pace را که به ایالات متحده تحویل داده شده بود، فراخوان می‌کند زیرا ممکن است باتری الکتریکی ولتاژ بالا بیش از حد داغ شود و آتش بگیرد.

اسنادی که روز چهارشنبه توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده (NHTSA) ارسال شد، می‌گوید این فراخوان خودروهای I-Pace تحویل سال‌های 2019 تا 2024 را پوشش می‌دهد.

مشکل حول باتری های EV تولید شده توسط LG Energy Solutions متمرکز است.

NHTSA در حال بررسی ال جی است زیرا باتری های آن پنج خودروساز دیگر را به دلیل خطر آتش سوزی مجبور به فراخوان های مشابه کرده است. قابل توجه ترین خطر آتش سوزی در اطراف فورد F-150 Lightnings بوده است.

بر اساس یک پرونده NHTSA، JLR گفت که هشت وسیله نقلیه I-Pace آتش گرفته اند، اما هیچ تصادف یا جراحتی گزارش نشده است.

فورچون گفت که JLR ایمیلی به صاحبان I-Pace ایالات متحده ارسال کرد تا خودروها را دور از سازه های ساختمانی پارک کنند تا تعمیرات تکمیل شود.

ال‌جی مستقر در کره جنوبی گفت جگوار در حال به‌روزرسانی نرم‌افزار مدیریت باتری خودروها است در حالی که NHTSA آتش‌سوزی‌ها را بررسی می‌کند.

در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر شد، گفت: حل‌ال‌جی انرژی ال‌جی به همکاری نزدیک خود با جگوار لندروور مشتری خود ادامه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که تحقیقات به پایان رسیده است.

یکی از پیامدهایی که صنعت خودرو با هجوم به سمت خودروهای برقی برای رسیدن به اهداف کربن زدایی با آن مواجه است، فناوری معیوب است، فورد و بی‌ام‌و همچنین باتری‌های خود را در سال‌های اخیر به دلیل آتش‌سوزی فراخوان داده‌اند.

فراخوان هزاران خودروی الکتریکی به دلیل خطر آتش‌ سوزی
شرکت جگوار گفته 8 وسیله نقلیه I-Pace آتش گرفته، اما هیچ تصادف یا جراحتی گزارش نشده است. JLR 6400 شاسی بلند الکتریکی I-Pace تحویل داده شده به ایالات متحده را فراخوان می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت جگوار یک ایمیل به صاحبان I-Pace ایالات متحده ارسال کرد تا خودروها را دور از سازه‌های ساختمان پارک کنند تا تعمیرات تکمیل شود.

برچسب ها
Image