واحد گازی شماره 17 نیروگاه ری به مدار تولید بازگشت

برق

مهدی تاجیک: این واحد که با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق ایران به منظور حفظ آمادگی و تولید انرژی از ابتدای دی ماه سال گذشته از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات اساسی و بازدیدهای دوره‌ای، به عنوان آخرین واحد تعمیراتی مجددا به مدار تولید بازگشت.

معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه ری افزود: در طول تعمیرات اساسی و بازدید واحد شماره 17 هیتاچی که 55 روز به‌طول انجامید، اقداماتی از قبیل تعمیر اساسی و تعویض روتور ژنراتور، تعویض پره‌های ثابت توربین، انجام تست‌های مربوط به ژنراتور، بازدید گیربکس، بازدید و تعویض یاتاقان‌های ژورنال و تراست، انجام تست‌های غیرمخرب، دمونتاژ و تعویض قطعات محفظه احتراق، هم‌محور کردن واحد و ... انجام شد.

واحد گازی شماره 17 نیروگاه ری به مدار تولید بازگشت
معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه ری از وارد مدار شدن واحد گازی شماره 17 این نیروگاه، پس از اتمام تعمیرات اساسی خبر داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

با اتمام تعمیرات پیشگیرانه این واحد، تعمیرات برنامه‌ریزی شده این نیروگاه در سال 1401 به پایان رسید که به‌لحاظ تعداد و زمان، رکوردی بی‌سابقه محسوب می‌شود.

Image