قیمت نفت خام

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۸۵ سنت رسید.

نفت یک کاهش قیمت هفتگی را در روز جمعه ثبت کرد، تاجران نگرانند افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی تقاضا را علی‌رغم کاهش عرضه پایین بیاورد، ذخایر نفت خام آمریکا هم کاهش یافته است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 29 سنت معادل 0.39 درصد کاهش به 73 دلار و 85 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 35 سنت معادل 0.50 درصد کاهش 69 دلار و 16 سنت معامله می‌شود.

 قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش‌ از 3.5 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

احتمال دارد نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا هم افزایش یابد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سان‌فرانسیسکو اعلام کرد بانک مرکزی دو بار دیگر در سال جاری میلادی نرخ بهره را افزایش می‌دهد.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه وام‌گیری را برای کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان افزایش داده و می‌تواند باعث کند شدن روند رشد اقتصاد و کاهش تقاضا برای نفت شود.

 ریسک‌گریزی در میان سرمایه‌گذاران ارزش دلار آمریکا را هم بالا برده که قیمت نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

 شاخص‌های اصلی وال‌استریت سقوط کرده‌اند و قیمت طلا در آستانه بزرگ‌ترین کاهش هفتگی از اوایل فوریه قرار دارد.

 رشد کم‌تر از حد انتظار مصرف و تولید و اطلاعات بازار کالا در چین باعث شده بهبود اقتصاد این کشور طی چند ماه گذشته آهسته‌تر از حد انتظار پیش رود.

 شرکت‌های انرژی آمریکا در این هفته تعداد چاه‌های فعال نفت خود را برای هشتمین هفته پیاپی پایین آوردند، تعداد چاه‌ های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است 6 حلقه در این هفته کاهش یافته و به 546 رسیده است، یعنی پایین‌ترین تعداد از آوریل 2022.

قیمت نفت خام
قیمت نفت برنت در روز پنجشنبه و پس‌از این‌که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را بیشتر از حد انتظار بالا برد، حدود 3 دلار در هر بشکه کاهش یافت، بانک‌های مرکزی نروژ و سوئیس هم نرخ بهره را افزایش داده‌اند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در واقع نگرانی در مورد رکود و تقاضا از نشانه‌های کمبود عرضه پیشی گرفته است.

برچسب ها
Image