صنعت هسته ای روسیه به افزایش درآمد صادراتی خود ادامه می دهد

هسته‌ای

زمانی که روسیه در فوریه سال گذشته به اوکراین حمله کرد، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روی این واقعیت حساب کرد که اعمال تحریم های اقتصادی معنادار بر کشورش کار ساده ای نخواهد بود.

اهرم پوتین بر غرب (و بسیاری دیگر از اقتصادهای کلیدی در سراسر جهان) سال‌هاست که در حال افزایش است، زیرا جریان ثابتی از نفت و گاز ارزان و (تا کنون) قابل اعتماد بر فراز مرزهای روسیه جریان داشته است.

برای ضربه زدن به روسیه در جایی که درد دارد، جهان باید دردهای زیادی را در پمپ ها و قبوض انرژی و گرمایش تحمل کند. (اقتصاد همه باید آسیب ببیند)

اما تا کنون، اتحادیه اروپا موفق شده است به آرامی تحریم های انرژی را علیه روسیه تشدید کند، بدون اینکه آسیب زیادی به اقتصاد خود وارد کند.

این تا حد زیادی به لطف یک استراحت بسیار خوش شانس بود و به جای یک زمستان سرد که ظرفیت تولید انرژی اروپا را به حداکثر می رساند و به طور بالقوه میلیون ها اروپایی را در فقر انرژی قرار می دهد و زندگی را در دمای بسیار سرد به خطر می اندازد، اروپا یک فصل معتدل غیرمعمول را تجربه کرد که به آن اجازه داد تا یک بحران بزرگ را پشت سر بگذارد.

با این حال، روسیه همچنین توانسته است از بسیاری از آسیب های اقتصادی که جهان پیش بینی کرده بود جلوگیری کند.

اگرچه اروپا به آرامی تحریم های انرژی بیشتری را اعمال کرده و گاز کمتری از روسیه وارد کرده است، اما آنها در اجرای تحریم های مهم و گسترده انرژی که می تواند بحران انرژی آنها را تا حد زیادی تشدید کند، بسیار کند عمل کردند.

دوم، درآمدهای نفت و گاز - 45 درصد از خزانه دولت روسیه - به دلیل قیمت های بسیار بالا از سقف عبور کرد.

سوم، تدابیر اقتصادی روسیه بسیار مؤثر بود. چهارم، اروپا، بریتانیا و ایالات متحده ممکن است با هم متحد شده باشند تا روسیه را تحت فشار قرار دهند، اما بیشتر کشورهای جهان این کار را نکردند. از مدت ها قبل از تهاجم، وابستگی فزاینده اروپا به کرملین محل اختلاف با ایالات متحده بود.

این تنش سیاسی با خط لوله نورد استریم 2 که دومین خط لوله اصلی انتقال مستقیم گاز طبیعی از آلمان به روسیه بود، به اوج رسید و حتی قبل از ساخت آن، آلمان برای نیمی از گاز طبیعی خود به روسیه وابسته بود. اما خط لوله 11 میلیارد دلاری هرگز آنلاین نشد.

صنعت هسته ای روسیه به افزایش درآمد صادراتی خود ادامه می دهد
کشورهای اتحادیه اروپا مصرف سوخت های هیدروکربنی روسیه را تحریم کرده و به شدت کاهش داده اند. روسیه توانسته است از بسیاری از آسیب های اقتصادی که جهان پیش بینی می کرد جلوگیری کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

صنعت هسته ای روسیه توانسته است از تحریم ها طفره برود و همچنان محرک قوی درآمدهای صادراتی است.

Image