باتری های برقی BMW در خودروی الکتریکی جدید و عجیب و غریب

خودروی برقی

Dannar واحد ذخیره‌سازی انرژی سیار جدید خود را با بسته‌های باتری BMW i3 EV و طرحی برای کربن زدایی خودروهای خاص می‌برد.

وسایل نقلیه الکتریکی در قلب دستگاه‌های ذخیره‌سازی انرژی متحرک هستند و شرکت آمریکایی Dannar در حال استفاده کامل است. دانار مجموعه‌ای از اسب‌های کار الکتریکی چرخدار را با هدف از بین بردن دیزل ژنراتورها و سایر تجهیزات آفرود ارائه کرده است.

آنها ممکن است عجیب به نظر برسند، اما دارای بسته‌هایی از باتری‌های برقی قدرتمند BMW هستند و در ویترین وزارت دفاع با تاثیرگذاری بالا برای فناوری‌های جدید ذخیره‌سازی انرژی طولانی مدت به نمایش درآمده‌اند.

باتری‌های BMW EV برای یک واحد ذخیره‌سازی انرژی سیار دیزلی

دانار و ب ام و در حدود سال 2015 شروع به توسعه مشترک باتری های i3 EV برای استفاده در خارج از جاده کردند، در خودرویی که به عنوان اولین وسیله نقلیه سنگین برقی در نوع خود برای تعمیر و نگهداری زیرساخت ها و واکنش در بلایا (حوادث طبیعی) توصیف می شود.

در سال 2017 آنها آماده بودند و دانار اعلام کرد که وسایل نقلیه آفرود جدید Mobile Power Station از باتری های BMW i3 EV استفاده می کند.

دانار در سال 2017 توضیح داد: MPS می‌تواند چندین بسته باتری BMW i3 را روی قاب نردبان فولادی و محورهای 40000 پوندی خود حمل کند.

آنها افزودند: پیکربندی های سفارشی چندین باتری BMW انرژی پاک مناسبی را برای نیازهای کاری یک روزه یا چند روزه فراهم می کند.

دانار به جای اینکه روی کارایی آلایندگی صفر باشد، نیروگاه سیار را با قابلیتی شبیه لگو در اضافه کردن و کم کردن قطعات و تجهیزات مختلف از قفسه تولید کرد و به صاحبان آن این امکان را داد تا از یک وسیله نقلیه برای کارهای مختلف استفاده کنند.

US DOD Eyeballs i3 EV Batteries for Mobile Energy Storage

در سال 2020، تلفیق بین واحد ذخیره‌سازی انرژی سیار دانار و باتری‌های برقی BMW به زودی توجه چالش نوآوری انرژی AFWERX را به خود جلب کرد، ابتکار انتقال فناوری نیروی هوایی ایالات متحده.

اتصال نیروی هوایی به طور ناگهانی به یک ابتکار بزرگ وزارت دفاع تحت عنوان واحد نوآوری دفاعی شکوفا شد.

در اوایل این هفته، DIU پروژه جدید مدت طولانی برای تاسیسات ذخیره سازی تحت نیروی هوایی و نیروی دریایی را با هدف نمایش سه فناوری جدید اعلام کرد. علاوه بر باتری‌های لیتیوم یونی EV دانار، این طرح دارای باتری‌های جریان ثابت از CellCube و Redflow است.

پروژه طولانی مدت برای تاسیسات ذخیره سازی (EDSI) سیستم های قدرت پشتیبان انعطاف پذیر را برای تاسیسات وزارت دفاع و پلت فرم های انرژی عملیاتی با افزایش حداقل آستانه توان و زمان کارکردی که باتری ها، پایگاه ها و انرژی میدان جنگ و استفاده از منبع می توانند همگی آنلاین بمانند، به واقعیت تبدیل می کند.

از آنجایی که سیستم‌های باتری می‌توانند در زمان‌های غیر اوج مصرف با هزینه کمتر انرژی مصرف کنند، تلاش EDSI به تاسیسات کمک می‌کند تا ورودی‌های برق خود را کاهش دهند و زمانی که تقاضای عمومی برای برق در کانتینرهایی که می‌توانند ثابت و متحرک باشند زیاد است، بارهای توان بالا را جدا کنند.

Dannar چهار پیکربندی مختلف از راه حل باتری i3 EV خود را به پروژه کمک خواهد کرد. این خودروها در حمایت از هواپیماهای الکتریکی جدید VTOL (برخاست و فرود عمودی) در دو سایت نیروی هوایی، و شرکت در طرح ارزیابی انعطاف پذیری خودرو به شبکه/خودرو به خودرو در سه سایت زیر چتر نیروی دریایی شرکت خواهند کرد.

باتری های EV برای شارژ وسایل نقلیه الکتریکی پرنده

کلمه کلیدی در پروژه DIU، توسعه است؛ این یک تفاوت بزرگ در مقیاس در مقایسه با سیستم های ذخیره انرژی طولانی مدت است. در حالت ایده‌آل، سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی طولانی مدت می‌توانند به اندازه کافی کیلووات تمیز از منابع تجدیدپذیر برای تولید برق برای یک روز کامل، چندین روز، هفته، ماه یا حتی فصول در یک زمان ذخیره کنند.

در مقابل، قانون کلی برای آرایه‌های باتری لیتیوم یون معمولی در حال حاضر حدود شش ساعت است، اگرچه سیستم‌هایی با مدت زمان هشت ساعت شروع به ظهور کرده‌اند.

DIU نوار را روی توسعه تنظیم می کند که به عنوان توانایی تولید از 50 کیلووات تا 1 مگاوات برای حداقل هشت ساعت متوالی تعریف می شود.

این ممکن است در مقایسه با سیستم‌های طولانی مدت کم به نظر برسد، اما ظاهراً برای ایجاد کارایی جدید در عملیات eVOTL کافی است.

DIU به نقل از مهندس AFWERX Agility Prime، بروک ایزل، توضیح داد که فناوری ذخیره انرژی جدید ما را قادر می‌سازد شکاف‌های موجود در زیرساخت‌های الکتریکی موجود را پر کنیم و انعطاف‌پذیری انرژی و محدودیت‌های شارژ مربوط به eVTOL را مدیریت کنیم و همچنین تعداد پروازهای eVTOL را در روز افزایش دهیم و استفاده بیشتر از منابع انرژی تجدیدپذیر.

ابتکار جدید DIU عنصر دیگری را به نقش ارتش ایالات متحده در فشار دادن پاکت برق رسانی اضافه می کند. وزارت دفاع در دوران دولت اوباما به عنوان اولین پذیرنده انرژی خورشیدی در مقیاس کاربردی شناخته شد، با انعطاف پذیری انرژی و امنیت در صدر فهرست مزایای کوتاه مدت.

انعطاف‌پذیری شبکه و مزایای زیست‌محیطی برای جوامع اطراف تأسیسات نظامی نیز در فشار انرژی‌های تجدیدپذیر نقش داشته است.

هجوم وزارت دفاع به ریزشبکه ها، وسایل نقلیه الکتریکی و باتری های جدید برقی تا حدودی کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است، به خصوص در سال های ترامپ که شور و شوق ریاست جمهوری برای نجات کره زمین رو به کاهش بود.

با این وجود، کار به سرعت ادامه یافت و باتری‌های جدید EV حالت جامد می‌توانند به باز کردن فرصت‌های جدیدی برای پر کردن نیاز ارتش به فناوری ذخیره انرژی ناهموار که می‌تواند در محیط‌های شدید مقاومت کند، کمک کند.

باتری EV حالت جامد آینده

شاخه های مختلف ارتش ایالات متحده در حال حاضر چشم انداز فناوری حالت جامد را آغاز کرده اند.

بی‌ام‌و و بسیاری دیگر از سهامداران پیشرو خودرو نیز سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری‌های مختلف حالت جامد را آغاز کرده‌اند بنابراین تعجب نکنید اگر روزی خودروهای برقی دانار را ببینید که از باتری حالت جامد BMW استفاده می‌کنند.

باتری‌های EV هنوز در تانک‌ها و سایر کاربردهای نظامی سنگین جای خود را پیدا نکرده‌اند یا نه، اما آنها شروع به کار در کاربردهای سبک می‌کنند.

وزارت دفاع همچنین با سلول های سوختی هیدروژنی برای تحرک آلایندگی صفر آزمایش کرده است. مانند باتری های EV، به نظر می رسد مخازن در حال حاضر از جدول خارج شده اند، اگرچه نیروی کمکی پیل سوختی همچنان می تواند به عنوان افزایش دهنده برد مورد استفاده قرار گیرد.

اگر وزارت دفاع تصمیم بگیرد که با هر دو پا به جلو بر روی پیل سوختی بپرد، به نظر می رسد دانار آماده است. سال گذشته این شرکت چین و چروک جدیدی را در همکاری پیل سوختی خود با شرکت آمریکایی Advent Technologies اعلام کرد که هدف آن توسعه یک افزایش دهنده محدوده آلایندگی صفر برای خودروهای الکتریکی Dannar است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، پیل‌های سوختی می‌توانند جایگزین راه‌حل گسترش برد فعلی دانار شوند که از یک مخزن سوخت 50 گالن تشکیل شده است.

این دو شرکت همچنین قصد دارند یک ایستگاه شارژ با سلول سوختی در مقیاس بزرگ برای وسایل نقلیه الکتریکی ایجاد کنند.

هنوز برنامه های نظامی دیده نمی شود، اما Advent برای خود دارای ارتباطات جالبی است که با پیوند وزارت دفاع دانار ترکیب می شود.

Advent با سه آزمایشگاه دپارتمان انرژی - Los Alamos، Brookhaven و آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر - بر روی یک پروژه تجاری سازی پیل سوختی تحت چتر L'Innovator آزمایشگاه Los Alamos، با کمک دفتر بودجه ARPA-E کار کرده است.

هدف این است که یک پیل سوختی بادوام تر و برد طولانی تر برای کاربردهای سنگین، با تمرکز بر یک ماده جدید مبتنی بر پلیمر که نگرانی های مربوط به گرمای بیش از حد را برطرف می کند، ایجاد کند.

باتری های برقی BMW  در خودروی الکتریکی جدید و عجیب و غریب
ظاهراً تمام آن کار سخت نتیجه داده است. لوس آلاموس در بهار گذشته گزارش داد: «اجرای الکترولیت پلیمری مرکب به چگالی توانی نزدیک به 800 میلی‌وات بر سانتی‌متر مربع در دمای 160 درجه سانتی‌گراد دست یافت که 60 درصد بهبودی در مقایسه با پیل‌های سوختی مبتنی بر اسید فسفریک دارد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

برنامه L'Innovator تا سال 2024 تمدید شده است، بنابراین باید منتظر اخبار بیشتر در مورد Advent و Dannar باشیم.

Image