Last Energy خرید برق 34 نیروگاه هسته ای در لهستان و بریتانیا تضمین می کند

هسته‌ای

Last Energy، یک شرکت فناوری هسته‌ای میکرو ماژولار مستقر در ایالات متحده و توسعه‌دهنده پروژه، قراردادهای خرید برق (PPAs) را برای 34 واحد راکتور ماژولار کوچک PWR-20 (SMR) با چهار شریک صنعتی در بریتانیا و لهستان تضمین کرده است.

لاست انرژی گفت که این قراردادها که مجموعاً 18.9 دلار فروش برق را نشان می دهد، بزرگترین خط لوله نیروگاه های هسته ای جدید در حال توسعه در جهان هست.

شرکت مستقر در واشنگتن دی سی در 22 مارس گفت که PPA را برای 10 نیروگاه 20 مگاواتی با منطقه ویژه اقتصادی کاتوویتس (KSSE)، یک منطقه ویژه اقتصادی در جنوب غربی لهستان که در سال 1997 تأسیس شده و میزبان 540 شرکت است، امضا کرده است.

این شرکت خاطرنشان کرد: این قرارداد بیش از 4.3 میلیارد دلار فروش برق در طول مدت قرارداد و 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی انرژی و زیرساخت در منطقه است، اولین نیروگاه از 10 نیروگاه تامین کننده برق KSSE ممکن است در سال 2026 راه اندازی شود.

Last Energy روز چهارشنبه همچنین PPA های 24 SMR را در بریتانیا به عنوان بخشی از سه مشارکت صنعتی معرفی کرد.

در حالی که Last Energy جزئیاتی را در مورد مشارکت های جدید فاش نکرد، گفت که آنها نماینده انواع صنایع بریتانیا از جمله پردیس علوم زیستی، تولید کننده سوخت های پایدار و توسعه دهنده مراکز داده های فوق مقیاس هستند.

این شرکت گفت که انتظار می‌رود جزئیات مشخصی در ماه‌های آینده، زیرا تیم‌های پروژه در هر دو طرف مقدمات انتخاب مکان و تعامل با ذینفعان مناسب را نهایی می‌کنند.

با این حال، Last Energy خاطرنشان کرد که اولین نیروگاه بریتانیا نیز می تواند در بازه زمانی 2026 راه اندازی شود.

Last Energy خرید برق 34 نیروگاه هسته ای در لهستان و بریتانیا تضمین می کند
Last Energy می‌گوید PWR-20 به دلیل خروجی حرارت و توان ترکیبی کوچک و در عین حال مقیاس‌پذیر، برای پشتیبانی از کربن‌زدایی سریع صنعتی مناسب است. این مدل به ما امکان می دهد برق تولید کنیم و بخار / گرما را در محل پردازش کنیم و با نیازهای مشتری رشد کنیم. طراحی مدولار هوا خنک به این معنی است که واحدها با وجود منابع آب محدود نمی شوند - یک اتصال آب شهری یا چاه تمام نیازهای آب را برآورده می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

قرارداد خرید برق (PPA)، یا قرارداد برق، یک قرارداد بلندمدت بین یک تولید کننده برق و یک مشتری، معمولا یک شرکت، دولت یا شرکت است. PPA ها ممکن است بین 5 تا 20 سال دوام داشته باشند، در این مدت خریدار برق انرژی را با قیمت از پیش مذاکره شده خریداری می کند. چنین قراردادهایی نقشی کلیدی در تامین مالی مولدهای برق با مالکیت مستقل (یعنی غیر متعلق به یک شرکت آب و برق)، به‌ویژه تولیدکنندگان انرژی‌های تجدیدپذیر مانند مزارع خورشیدی یا مزارع بادی دارند.

Image