400000 گالن آب رادیواکتیو از نیروگاه هسته ای آمریکا نشت کرد

هسته‌ای

مسئولین ایالت مینه‌سوتا روز پنجشنبه گفتند که در حال نظارت بر پاکسازی نشت 400000 گالن آب رادیواکتیو از نیروگاه هسته‌ای Xcel Energy هستند و این شرکت گفت هیچ خطری برای مردم وجود ندارد.

شرکت برق مستقر در مینیاپولیس در بیانیه ای گفت: Xcel Energy اقدام سریعی برای مهار نشت به محل کارخانه انجام داد که هیچ خطری برای سلامت و ایمنی جامعه محلی یا محیط زیست ندارد.

در حالی که Xcel نشت آب حاوی تریتیوم را به مقامات ایالتی و فدرال در اواخر نوامبر گزارش داد، نشت آب تا قبل از پنجشنبه علنی نشده بود. مقامات ایالتی گفتند که منتظر بودند تا اطلاعات بیشتری را قبل از انتشار عمومی با آن به دست آورند.

مایکل رافرتی، سخنگوی آژانس کنترل آلودگی مینه سوتا گفت: ما می دانستیم که در یک چاه نظارتی وجود تریتیوم وجود دارد، با این حال Xcel هنوز منبع نشت و محل آن را شناسایی نکرده بود.

او گفت: اکنون که ما تمام اطلاعات مربوط به محل نشت، میزان رها شدن در آب‌های زیرزمینی و اینکه آب‌های زیرزمینی آلوده فراتر از محل اصلی حرکت کرده است، در اختیار داریم، این اطلاعات را به اشتراک می‌گذاریم. و هیچ خطر فوری برای سلامت عمومی ندارد.

این شرکت گفت که کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای فدرال و ایالت را در 22 نوامبر، یک روز پس از تایید نشت، که از لوله ای بین دو ساختمان بود، مطلع کرده است.

از آن زمان، آب های زیرزمینی را پمپاژ می کند، آب های آلوده را ذخیره و پردازش می کند که حاوی سطوح تریتیوم زیر آستانه فدرال است.

هنگامی که از او پرسیده شد که چرا Xcel Energy زودتر به مردم اطلاع نداده است، این شرکت گفت: «ما اهمیت اطلاع رسانی سریع به جوامعی را که به آنها خدمت می کنیم، درک می کنیم، اگر وضعیتی تهدیدی فوری برای سلامت و ایمنی باشد.

در این مورد، چنین تهدیدی وجود نداشت.» این شرکت گفت که بر بررسی وضعیت، مهار آب آسیب‌دیده و تعیین مراحل بعدی تمرکز کرده است.

400000 گالن آب رادیواکتیو از نیروگاه هسته ای آمریکا نشت کرد
در بیانیه انرژی Xcel آمده است: پایش مداوم بیش از دوجین چاه نظارتی در محل تأیید می‌کند که آب نشت‌شده به طور کامل در محل مهار شده است و در خارج از تأسیسات یا در هیچ آب آشامیدنی محلی شناسایی نشده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در حالی که Xcel Energy در اواخر نوامبر نشت آب حاوی تریتیوم را به مقامات ایالتی و فدرال گزارش داد، نشت آب تا قبل از پنجشنبه به اطلاع عموم نرسیده بود.

Image