چین شاهد پیشرفت‌های خیره‌کننده در انرژی‌های تجدیدپذیر است

انرژی تجدیدپذیر

چین در حال پیشرفت سریع در افزایش انرژی پاک است و به طور آزمایشی این امید را تقویت می کند که بزرگترین تولیدکننده کربن جهان به زودی شروع به مهار آلودگی گازهای گلخانه ای کند.

بر اساس گزارش Global Energy Monitor، موج عظیم مجوزها برای ظرفیت جدید سوخت زغال سنگ چالشی مهم برای اهداف اقلیمی کشور ایجاد می کند، به طوری که پکن به عنوان استثنای آشکار برای کاهش مداوم جهانی در توسعه کارخانه زغال سنگ تلقی می شود.

تحقیقات مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک و GEM که اواخر ماه گذشته منتشر شد نشان داد چین بیشترین تعداد نیروگاه‌های زغال‌سنگ جدید را از سال 2015 در سال گذشته تایید کرده است.

بر اساس این تحقیق، پکن 106 گیگاوات ظرفیت جدید برق زغال سنگ را در سال 2022 مجاز اعلام کرد که چهار برابر بیشتر از یک سال قبل و معادل 100 نیروگاه بزرگ سوخت است.

تصور می‌شد سرعت فوق‌العاده‌ای که چین پروژه‌ها را تصویب کرد، ناشی از ملاحظات امنیت انرژی، یعنی کمبود برق در پی خشکسالی تاریخی و موج گرما در تابستان گذشته بود.

به گفته تحلیلگران CREA و GEM، افزایش عمده ظرفیت جدید سوخت زغال سنگ ممکن است لزوماً به این معنی نباشد که انتشار کربن از بخش برق در چین افزایش خواهد یافت، به ویژه با توجه به پیشرفت سریع این کشور در افزایش انرژی پاک.

چین شاهد پیشرفت‌های خیره‌کننده در انرژی‌های تجدیدپذیر است
موج عظیم مجوزها برای ظرفیت جدید سوخت زغال سنگ چالشی مهم برای اهداف اقلیمی کشور ایجاد می کند، به طوری که پکن به عنوان "استثنای آشکار برای کاهش مداوم جهانی در توسعه کارخانه زغال سنگ" تلقی می شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

چین به عنوان رهبر جهانی غیرقابل انکار در گسترش انرژی های تجدیدپذیر شناخته می شود و پروژه های جدید را تقریباً به همان سرعتی که سایر نقاط جهان در سال گذشته مجموعاً به شبکه اضافه کردند، به شبکه اضافه کردند.

Image