چرا ایلینویز نیاز به تجدید نظر در توقف کامل انرژی هسته ای خود دارد؟

هسته‌ای

ایلینویز برای بیش از نیمی از تولید برق خود به انرژی هسته ای متکی است و نیروگاه هایی که این برق را تولید می کنند بیشتر قدیمی هستند و قرار است تا سال 2050 از بین بروند.

اما ایلینویز با این وجود یک توقف کامل برای چندین دهه در ساخت نیروگاه هسته ای جدید حفظ می کند. (غرور  ایلینوی از کوته‌اندیشی آن فراتر رفته است)

استانداردهای ایمنی دولت فدرال برای ساخت و بهره برداری از نیروگاه های هسته ای فوق العاده سختگیرانه است، چگونه سیاستمداران ایلینویز فکر می کنند که بهتر می دانند و باید آن استانداردها را با مهلت قانونی کامل خود نادیده بگیرند؟ آخرین هشدار در مورد مشکلات ظرفیت برق ایلینوی ماه گذشته، این بار برای ایلینوی شمالی منتشر شد.

همانطور که Crain گزارش داد، اپراتور شبکه برق که در ایلینوی شمالی و مناطق شرق خدمت می کند، در مورد کمبود بالقوه برق در طول هفت سال آینده هشدار داد، تا حدی به لطف سیاست های ایالتی مانند قانون انرژی پاک ایلینوی که نیروگاه ها را مجبور به تعطیلی می کند.

کرین نوشت: PJM Interconnection، اپراتور شبکه، به صراحت به قانون مشاغل عادلانه و اقلیمی ایلینویز یا CEJA که در سال 2021 تصویب شد، به عنوان عاملی در این موضوع اشاره می‌کند.

این گزارش علاوه بر هشداری در سال گذشته از سوی اپراتور شبکه ایلینوی جنوبی و مرکزی، MISO، ارائه شد که گفته بود این مناطق به دلیل کمبود ظرفیت در معرض خطر بسیار زیادی برای خرابی هستند.

هزینه های برق در حال حاضر 50 تا 200 درصد در بیشتر مناطق آن افزایش یافته است. در همین حال، بسیاری از جهان به سمت انرژی هسته ای به عنوان یک منبع پاک و قابل اعتماد انرژی روی می آورند، و اذعان دارند که نیروگاه های جدید بسیار ایمن تر از سال های گذشته هستند. روزهای چرنوبیل و جزیره تری مایل گذشته است.

حتی ژاپن که دوازده سال پیش آخرین حادثه هسته ای را متحمل شد، در حال بازگشت به انرژی هسته ای است، کشورهای دیگر عبارتند از آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند و البته چین.

همانطور که هفته گذشته RealClear گزارش داد، لهستان نمونه جالبی است که آشکارا از نوآوری انرژی هسته ای استقبال می کند و این کشور به تازگی یک قرارداد ساخت نیروگاه هسته ای با وستینگهاوس، پیشرو در ساخت نیروگاه هسته ای در سراسر جهان، امضا کرده است.

گیاهان آن ظاهرا به اندازه کافی برای سایر نقاط جهان خوب هستند، اما نه ایلینوی. حتی در داخل ایلینوی ایالات متحده نیز عقب مانده است، تنسی هفته گذشته اولین تسلیحات هسته ای جدید را در آمریکا از سال 2016 آغاز کرد و در تلاش است تا به رهبر این کشور در زمینه نوآوری هسته ای تبدیل شود.

ایندیانا در حال گسترش محدودیت اندازه خود در ساخت نیروگاه هسته ای جدید است.

یکی از امکان‌های جالب توجه برای ایلینوی ممکن است مقاوم‌سازی نیروگاه‌های قدیمی سوخت فسیلی باشد که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرد.

ایلینوی دارای تعدادی از نیروگاه های زغال سنگ است که تعطیل می شوند یا قرار است تعطیل شوند، اگرچه من هرگز بحثی در مورد امکان پذیر بودن بهسازی هسته ای برای نیروگاه های ایلینویز ندیده ام. به عنوان مثال، انرژی هسته‌ای، به‌ویژه در مورد مسائل هزینه‌ای که در اینجا بیان می‌شود، شک‌هایی دارد.

اما پایان دادن به مهلت قانونی ایلینویز قضاوتی در مورد آن یا هر موضوع دیگری نخواهد بود. هدف لغو ممنوعیت تنها اجازه دادن به رقابت و بحث برای ایمن‌ترین، پاک‌ترین و مطمئن‌ترین منبع انرژی موجود است.

ایلینوی در مسیر فعلی خود تقریباً به طور کامل روی باد و خورشید شرط بندی می کند.

چرا ایلینویز نیاز به تجدید نظر در توقف کامل انرژی هسته ای خود دارد؟
ایلینویز علیرغم اینکه بیش از نیمی از تولید برق خود را به انرژی هسته ای متکی است، ساخت نیروگاه هسته ای جدید را متوقف کرده است. این ایالت به دلیل سیاست هایی که نیروگاه ها را مجبور به تعطیلی می کند، با کمبود بالقوه برق و افزایش هزینه ها مواجه است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

کشورهای دیگر به سمت انرژی هسته ای به عنوان منبع ایمن و قابل اعتماد روی می آورند و اذعان دارند که نیروگاه های جدید بسیار ایمن تر از سال های گذشته هستند، در حالی که ایلینویز عقب مانده است.

Image