تسلا مدل Y از تمام خودروهای الکتریکی دیگر پیشی گرفت

خودروی برقی

بازار خودروهای سواری اروپا به لطف محبوبیت فزاینده خودروهای SUV و خودروهای تمام الکتریکی در ژانویه به رشد خود ادامه داد.

JATO Dynamics گزارش می دهد که تعداد ثبت نام های جدید نسبت به سال گذشته با 11 درصد افزایش به 907000 (در 27 کشور تحت نظارت این شرکت) رسیده است.

این یک نشانه مثبت است، اگرچه حجم هنوز نسبت به چند سال پیش کمتر بود، یکی از جالب‌ترین چیزها این است که شاسی‌بلندها به لطف 14 افزایش ثبت‌نام در ژانویه (به 464900 دستگاه) به رکورد جدیدی از سهم بازار 51.3 درصدی (شامل همه انواع - کراس اوورهای کوچک، جمع‌وجور، متوسط ​​و لوکس / SUV) رسیدند.

یکی دیگر از موتورهای رشد، وسایل نقلیه الکتریکی باتری (BEV) است که حجم خود را نیز نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش داد و به 92700 دستگاه رسید.

به گفته JATO Dynamics، ثبت‌شده‌ترین مدل تمام الکتریکی در ماه ژانویه، تسلا مدل Y با 7174 دستگاه بود که ما را شگفت‌زده نمی‌کند، زیرا دقیقاً در وسط داغ‌ترین بخش‌ها (BEVs و SUVs) قرار دارد.

مدل های محبوب دیگر داچیا اسپرینگ (4242)، فولکس واگن ID.4 (3812)، فولکس واگن ID.3 (3348) و فیات 500 الکتریکی (3248) بودند، اما هیچ یک از آنها حتی به تسلا مدل Y نزدیک نبودند.

تسلا مدل Y از تمام خودروهای الکتریکی دیگر پیشی گرفت
یک یافته جالب این است که برند تسلا نسبت به ژانویه 2022 که ماه کندی برای شرکت بود، 1018 درصد افزایش ثبت نام (به تقریبا 9400 دستگاه) را نشان داد و بزرگ‌ترین بخش آن تسلا مدل Y است، اما مدل 3 و تسلا مدل S و مدل X تازه معرفی‌شده نیز وجود دارد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در حالی که تسلا به توسعه خود ادامه می دهد و به نتایج جالبی اشاره می کند، با این حال این برند هنوز در اروپا نسبتا کوچک است - در ژانویه پس از سوزوکی، مینی و جیپ قرار داشت. زمان نشان می دهد که آیا این شرکت می تواند موقعیت خود را بهبود بخشد یا خیر.

Image