عراق همچنان به انرژی و مسیرهای تجاری ایران وابسته خواهد بود

انرژی

حمید حسینی، یکی از اعضای سابق اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، روز چهارشنبه گفت که عراق در سال های آینده برای پاسخ به تقاضای فزاینده انرژی در بخش های خانگی و تولیدی خود به افزایش حجم گاز طبیعی نیاز خواهد داشت.

حسینی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفت: ما تا سال‌های آینده صادرکننده برق و گاز طبیعی به عراق خواهیم بود، او گفت، با این حال، عراق ممکن است بتواند تولید گاز خود را برای پاسخگویی به بخشی از تقاضای سوخت در نیروگاه های خود افزایش دهد.

این اظهارات یک روز پس از آن بیان شد که فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، به تلویزیون بلومبرگ گفت که عراق با شرکت‌ها و مقامات آمریکایی درباره سرمایه‌گذاری گاز در این کشور بحث‌های خوبی داشته است تا به این کشور کمک کند تا به واردات از ایران پایان دهد.

عراق چندین دور معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران را به دست آورده است تا بتواند از همسایه غربی خود گاز وارد کند، این کشور همچنین برای بخش قابل توجهی از تقاضای برق خود به ایران متکی است.

با این حال حسینی با بیان اینکه عراق نیز در آینده باید برای تقاضای تجاری خود به ایران تکیه کند، گفت: بنادر این کشور نمی توانند پاسخگوی تقاضای فزاینده واردات کالا و محصولات باشند.

وی با بیان اینکه عراق چاره ای جز واردات 20 تا 25 میلیون تن از تقاضای خود چه از طریق مسیرهای ترانزیتی ایران و چه از طریق خرید محصولات ایرانی ندارد، گفت: تصور بازار عراق بدون حضور ایران غیرممکن است.

عراق همچنان به انرژی و مسیرهای تجاری ایران وابسته خواهد بود
عراق قرار است سال ها به منابع انرژی و مسیرهای تجاری ایران وابسته باشد؟

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

یک تاجر ارشد ایرانی گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه عراق می‌تواند با جذب سرمایه‌گذاری از ایالات متحده به واردات گاز از ایران پایان دهد را رد کرد و تاکید کرد که این کشور عربی برای سال‌ها برای انرژی و تجارت به ایران وابسته است. آمدن.

Image