نیسان طرح جدیدی را برای توسعه اجزای اصلی مدل‌های هیبریدی EV و e-Power معرفی کرد

خودروی برقی

نیسان طرح جدیدی را برای توسعه اجزای اصلی مدل‌های هیبریدی EV و e-Power معرفی کرد که منجر به برابری قیمت با خودرهای با سوخت فسیلی می شود.

چنین اشتراک گذاری و ماژولارسازی اجزای اصلی به کاهش تقریباً 30 درصدی هزینه های پیشرانه در زمان معرفی آن در سال 2024 در مقایسه با سال 2019 کمک می کند و تا حدود سال 2026 که قرار است برای تولید انبوه افزایش یابد، این برابری قیمت را ممکن می کند.

مدل‌های e-Power نیسان سری‌های هیبریدی هستند - به این معنی که یک موتور بنزینی یک ژنراتور را به حرکت در می‌آورد، در حالی که یک موتور الکتریکی چرخ‌ها را به حرکت در می‌آورد. (با یک بافر متوسط ​​باتری در وسط)

نیسان ایده پلاگین هیبریدی را رد نکرده است، اما تمام مدل‌های e-Power آن تا کنون به فرمت بنزینی پایبند بوده‌اند.

E-Power اولین کار خود را در سال 2016 در خودروی کوچک نوت در بازار ژاپن انجام داد، و از آن زمان این سیستم را به مدل‌های بیشتری منتقل کرد و نوت را تمام هیبریدی کرد، با این فناوری که اکنون به اروپا رسیده است.

نیسان برنامه های کاربردی برای آمریکای شمالی را در یک افشای مجازی از فناوری یا در بیانیه مطبوعاتی همراه آن مورد بحث قرار نداد، اما به گزارش Automotive News به نقل از معاون ارشد توشیهیرو هیرای، e-Power ممکن است در خودروهای بدنه روی فریم آینده استفاده شود.

این می تواند به طیف گسترده ای از وسایل نقلیه بالقوه، از جمله ون های تحویل ناوگان، سایر وسایل نقلیه تجاری، یا پیکاپ های شخصی یا SUV ها - یا همه موارد فوق اشاره داشته باشد.

نیسان طرح جدیدی را برای توسعه اجزای اصلی مدل‌های هیبریدی EV و e-Power معرفی کرد
طرح نیسان X-in-1 برای ماژولارسازی قطعات EV و e-Power

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اشتراک متمرکزتر فناوری موتور و اینورتر بین e-Power و خودروهای برقی به کاهش هزینه‌های هر دو کمک می‌کند و نیسان خاطرنشان کرد که با پیشرفت چشمگیری در بهره‌وری و کوچک‌سازی، به نسل سوم اینورترهای داخلی خود می‌رود. نیسان می‌گوید، همچنین در حال افزودن یک موتور جدید توسعه‌یافته است که به کنترل نویز و لرزش کمک می‌کند.

Image