طراحی و ساخت راه‌انداز جدید فن‌های برج خنک‌کننده واحدهای بخار در نیروگاه اصفهان

برق

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسین امنیه عنوان کرد: موتورهای القایی بزرگ هنگام راه‌اندازی به روش استارت مستقیم جریانی بین 6 تا 10 برابر جریان نامی موتور از باس‌بار تغذیه‌کننده خود می‌کشند.

در شرایطی که ظرفیت جریان خروجی خط محدود باشد، راه‌اندازی این موتورها موجب افت ولتاژ روی خط و عمل‌کردن رله آندر ولتاژ باس و در نتیجه این افت ولتاژ باعث می‌شود سایر بارهای متصل به باس‌بار نیز دچار مشکل و جریان راه‌اندازی، برای موتور، کابل و یا کلید وصل ایجاد حادثه می‌کند.

مدیرعامل نیروگاه اصفهان افزود: از این نمونه موتورها می‌توان به موتورهای برج خنک‌کننده نیروگاه بخاری اصفهان، اشاره کرد که به روش استارت مستقیم راه‌اندازی می‌شوند.

این موتورها 110 و 132 کیلوواتی با دور 1490 در دقیقه با پروانه‌ای به قطر 8 متر به‌واسطه گیربکس با نسبت تبدیل 10:1 متصل می باشند.

طراحی و ساخت راه‌انداز جدید فن‌های برج خنک‌کننده واحدهای بخار در نیروگاه اصفهان
مدیرعامل نیروگاه اصفهان از طراحی و ساخت راه‌انداز نرم جدید برای فن‌های برج خنک‌کننده واحد بخار این نیروگاه خبر داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

با طراحی و ساخت این تجهیز که با تکیه بر توانمندی داخل کشور و ممانعت از خرید کالای مشابه خارجی انجام شد، تاکنون معادل میلیون‌ها ریال صرفه‌جویی ارزی و کاهش چشم‌گیری در هزینه‌های جاری شرکت شده است.

Image