سقف بدهی توسط مجلس نمایندگان آمریکا قیمت نفت را افزایش می دهد

نفت خام

لایحه سقف بدهی پیشنهادی پس از گفتگو بین رئیس جمهور بایدن و رئیس مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، اولین مانع را برطرف کرد و مجلس نمایندگان از حمایت گسترده دو حزبی از آن حمایت کرد.

با 314 رای موافق و 117 رای مخالف، حامیان افزایش بیشتر سقف بدهی ایالات متحده همچنان در اکثریت قاطع هستند، مانع بعدی که باید برطرف شود مجلس سنا است.

اگر این لایحه در آنجا نیز تصویب شود، دولت فدرال ایالات متحده بار دیگر به سختی از پرداخت بدهی خود اجتناب خواهد کرد و چشم انداز رشد تقاضای نفت در بزرگترین مصرف کننده جهان بهبود خواهد یافت.

با انتشار اخبار مربوط به سقف بدهی ها، قیمت نفت کاهش یافت، که عمدتاً به دلیل افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت ایالات متحده، همانطور که توسط مؤسسه پترولیوم آمریکا تخمین زده می شود.

API از افزایش بیش از 5 میلیون بشکه ای موجودی نفت خام در هفته منتهی به 26 می خبر داد، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند حدود 1.2 میلیون بشکه افزایش یابد و این سازمان همچنین میزان موجودی بنزین و تقطیر متوسط را تقریباً 2 میلیون بشکه تخمین زد.

با این حال، خبر تصویب لایحه سقف بدهی در مجلس، حداقل برای مدت کوتاهی فشار صعودی بر قیمت نفت افزوده است. در زمان نگارش این مقاله، WTI به 68.41 دلار و نفت برنت به بالای 73 دلار بازگشته است.

درام حول این سقف بدهی یکی از عواملی است که قیمت ها را در چند هفته گذشته کاهش داده است، زیرا نکول بدهی منجر به یک بحران اقتصادی می شود که قطعا تقاضا برای نفت خام را کاهش می دهد.

اکنون که چشم انداز چنین بحرانی در میان حمایت دو حزبی از لایحه کمرنگ شده است، قیمت نفت احتمالاً پیش از نشست بعدی اوپک پلاس حمایت خواهد شد.

طبق توافق پیشنهادی، سقف بدهی ایالات متحده به مدت دو سال به حالت تعلیق در خواهد آمد، با محدودیت هایی در هزینه های فدرال و بازیافت وجوه استفاده نشده کووید، تندروها در جمهوری خواهان بر کاهش بیشتر هزینه ها اصرار داشتند در حالی که تندروهای دموکرات بر عدم کاهش هزینه ها اصرار داشتند.

سقف بدهی توسط مجلس نمایندگان آمریکا قیمت نفت را افزایش می دهد
قیمت نفت در اوایل صبح پنج‌شنبه اندکی افزایش یافت، زیرا اخباری مبنی بر تصویب لایحه سقف بدهی در مجلس نمایندگان با گزارش API در مورد افزایش موجودی کالا مقابله کرد، احتمال نکول آمریکا برای هفته‌ها بر بازارهای نفت تاثیر گذاشته است و این توافق باید حرکت صعودی را برای قیمت نفت قبل از نشست اوپک فراهم کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این قرارداد شامل تعلیق سقف بدهی ایالات متحده به مدت دو سال، با محدودیت هایی در هزینه های فدرال و بازیافت وجوه استفاده نشده Covid است.

Image