انگلیس واحدهای اضطراری با سوخت زغال سنگ را فعال نگه نخواهد داشت

زغال سنگ

اپراتور شبکه ملی انگلیس گفته است که این کشور حتی در صورت نیاز در زمستان آینده از تولید برق با سوخت زغال سنگ استفاده نخواهد کرد و بیانیه ای در 28 ژوئن صادر کرد که گفت اپراتورهای نیروگاه های احتمالی احتمالی آنها را برای سرویس آماده نخواهند داشت.

اپراتور ملی سیستم های برق شبکه (ESO) در اوایل این ماه در گزارش چشم انداز اولیه زمستان خود گفت که به گفتگو با ژنراتورهای برق EDF و Drax در مورد آماده نگه داشتن واحدهای زغال سنگ ادامه می دهد.

با این حال، ESO روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: به درخواست دولت در مارس 2023، ESO با اپراتورهای دو نیروگاه زغال‌سنگ احتمالی زمستانی 2022/23 بحث‌هایی را انجام داده است تا مشخص کند که آیا این ترتیبات می‌تواند برای بیشتر تمدید شود یا خیر.

زمستان اکنون این بحث ها به پایان رسیده است، هر دو اپراتور تأیید کرده اند که نمی توانند واحدهای زغال سنگ خود را برای زمستان بیشتر در دسترس قرار دهند و روند انحلال را آغاز کرده اند.

انگلیس در زمستان گذشته پنج واحد اضطراری زغال سنگ را به دلیل تأثیرات انرژی ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین آماده نگه داشت. این واحدها در ماه مارس سال جاری در یک دوره طولانی دماهای سرد به بهره برداری رسیدند.

ESO گفت که حدود 400 میلیون پوند (500 میلیون دلار) برای آماده نگه داشتن نیروگاه ها در زمستان گذشته هزینه شده است.

مقامات بریتانیا گفته اند که دولت می خواهد تمام واحدهای تولید زغال سنگ تا اکتبر 2024 به عنوان بخشی از استراتژی خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از بخش برق و مبارزه با تغییرات آب و هوایی تعطیل شوند.

در حال حاضر، تنها یک نیروگاه زغال‌سنگ - ایستگاه راتکلیف-آن-سوار یونیپر در ناتینگهام‌شر - در خدمت باقی مانده است. این ایستگاه 2 گیگاواتی دارای آنچه به عنوان قرارداد بازار ظرفیت شناخته می شود، دارد، به این معنی که مانند هر نیروگاه دیگری، برق را به شبکه تامین می کند.

این نیروگاه قرار است در سپتامبر 2024 بازنشسته شود.

دو واحد در نیروگاه West Burton A EDF که زمستان گذشته در دسترس بودند، تعطیل شده‌اند؛

مقامات گفتند که دو واحد در تاسیسات دراکس در حال آماده سازی برای از کار انداختن هستند. مقامات Drax در بیانیه ای گفتند ترکیبی از دلایل فنی، تعمیر و نگهداری و کارکنان پشت تصمیم آن برای باز نگه نداشتن این دو واحد بود.

مقامات همچنین گفته بودند که حفظ خدمات انعطاف‌پذیری تقاضای ESO یا DFS که سال گذشته معرفی شد، عاقلانه است، DFS برای اولین بار در ژانویه سال جاری فعال شد؛ این برنامه شامل خانواده های داوطلبی می شود که در زمان اوج تقاضا برای برق، برای کاهش مصرف برق خود دستمزد دریافت می کنند.

مقامات انگلیس گفته اند که در زمستان به واردات برق از سایر کشورهای منطقه دریای شمال ادامه خواهند داد. مقامات اروپایی نگران کمبود عرضه گاز طبیعی از روسیه به دلیل درگیری با اوکراین بودند، اما زمستان 2022/23 نسبتا معتدل بود و کشورهای اروپایی در واقع زمستان گذشته را با رکورد ذخیره گاز طبیعی به پایان رساندند.

انگلیس واحدهای اضطراری با سوخت زغال سنگ را فعال نگه نخواهد داشت
تحلیلگران می گویند که هزینه برق مصرف کنندگان انگلیس در زمستان امسال با افزایش تقاضای برق، حتی با عرضه کافی برق و گاز طبیعی، احتمالاً افزایش خواهد یافت و دولت انگلیس برای محدود کردن هزینه‌ها برای مصرف‌کنندگان، سقفی بر قیمت انرژی تعیین کرده است که مجدداً از ماه جولای اعمال می‌شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

ESO در گزارش خود گفت که انتظار دارد برق کافی برای پاسخگویی به تقاضا داشته باشد و نوشت که ما انتظار داریم در طول زمستان مازاد عملیاتی کافی در مورد پایه ما وجود داشته باشد.

Image