تسلا در صدر فهرست سهام مورد علاقه سرمایه گذاران خرد قرار دارد

اقتصاد

طبق گفته VandaTrack، سرمایه‌گذاران خرد هنوز هم نیرویی هستند که می‌توان بر روی آن‌ها حساب کرد و هر روز به طور متوسط 1.5 میلیارد دلار به ارزش بازارهای ایالات متحده اضافه می‌کنند.

همانطور که مارکوس لو از Visual Capitalist اشاره می‌کند، این یک سطح رکوردشکنی از جریان ورودی است که این سوال را ایجاد می‌کند: سرمایه‌گذاران چه چیزی می‌خرند؟ برای فهمیدن این موضوع، ما 10 انتخاب محبوب سال 2023 را از 15 فوریه به تصویر کشیده ایم.

بسیاری از اسامی در این لیست تعجب آور نیستند.

آنها هشت مورد از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت های فناوری جهان و همچنین دو ETF سهام بسیار محبوب ایالات متحده را نمایندگی می کنند.

با نگاهی دقیق تر به اعداد، می بینیم که جریان خالص خرده فروشی تسلا 9.75 میلیارد دلار بیشتر از مجموع سایر سهام (8.5 میلیارد دلار) است.

این نشانه آن است که سرمایه‌گذاران هنوز به تسلا ایمان زیادی دارند، حتی با وجود اینکه سهم بازار آن در حال کاهش است، ما اخیراً حاشیه سود تسلا (سود خالص به ازای هر وسیله نقلیه) را در یک اینفوگرافی جداگانه پوشش دادیم، شاید کمترین نام رایج در رتبه بندی 10 برتر مانند این AMD باشد.

این سازنده تراشه در سال‌های اخیر یک داستان ضعیف قانع‌کننده ایجاد کرده است و سهم بازار قابل توجهی را از رقیب دیرینه خود، اینتل به دست آورده است.

تسلا در صدر فهرست سهام مورد علاقه سرمایه گذاران خرد قرار دارد
تسلا با 9.75 میلیارد دلار سرمایه گذاری خرده فروشی تا کنون در سال جاری، پیشتاز است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سرمایه گذاران خرد به طور متوسط روزانه 1.5 میلیارد دلار به ارزش بازار سهام ایالات متحده اضافه می کنند.

Image