اولین خودروی الکتریکی لامبورگینی یک GT دو در خواهد بود

خودروی برقی

نام لامبورگینی مترادف با طراحی خودروهای قدرتمند با موتورهای احتراق داخلی (و در عین حال برخی از موتورهای عالی) است، اما این شرکت در Sant'Agata برنامه‌هایی برای خودروهای برقی دارد.

این شرکت عنوان کرده است که در سال 2028 اولین خودروی تمام الکتریکی خود را - یک گرند تور 2+2 دو در شیک - در سال 2028 خواهید دید.

در کنار آن، جانشین Urus، یک SUV تمام الکتریکی خواهد بود.

منصفانه است که بگوییم لامبورگینی در مورد برقی شدن مردد بوده است، با توجه به اینکه بسیاری از موفقیت های این شرکت از واحدهای V10 و V12 حاصل شده است، جای تعجب ندارد.

اما در رونمایی از اولین خودروی پلاگین هیبریدی این برند، Revuelto جدید، استفان وینکلمن، مدیرعامل لامبورگینی در مورد برنامه‌های این شرکت برای خودروهای الکتریکی گفت: خودروهای الکتریکی فول می‌تواند حتی بیشتر از یک خودروی موتور احتراق داخلی احساسی‌تر باشد.

روون موهر، مدیر ارشد فنی، از افکار وینکلمن در مورد برنامه‌های این برند برای تعامل با خودروهای برقی حمایت کرد.

وی گفت که کارهایی وجود دارد که می‌توانید با خودروهای الکتریکی انجام دهید که نمی‌توانید با خودروهای موتور احتراق داخلی انجام دهید، که می‌تواند بر روی بردار گشتاور هوشمندانه تمرکز کند تا چابکی را افزایش داده و وزن خودروهای الکتریکی را جبران کند.

با این حال، Mohr پذیرفت که اکنون زمان مناسبی برای یک خودروی اسپرت لامبورگینی فول EV نیست، که نشان می‌دهد اولین مدل تمام الکتریکی این برند یک GT 2+2 است، همانطور که در تصویر اختصاصی ما پیش‌بینی شده است.

لامبورگینی قبلاً در سال 2008 با ایده یک خودروی چهار نفره سالنی با کانسپت Estoque بازی کرده بود، دو دهه بعد، می‌توانیم شاهد احیای بدنه این مدل جدید باشیم که برخی از نشانه‌های طراحی اخیر لامبورگینی مانند Y را نشان می‌دهد. موتیف شکل در جلو، به‌علاوه قوس‌های چرخ‌دار معمولی و خطوط زاویه‌دار و تهاجمی.

مدیر طراحی این شرکت، میتجا بورکرت، گفت: این [خودروی جدید] 100 درصد دی‌ان‌ای طراحی لامبورگینی را می‌گیرد، این به هیچ یک از خطوط مدل دیگر ما آسیب نمی رساند یا مختل نمی کند. اما نام مستعار من برای ماشین یک سفینه فضایی GT است.

یک پلت فرم جدید زیربنای این خودرو خواهد بود که توسعه آن توسط پورشه هدایت می شود، این معماری که SSP Sport نام دارد، از نسخه‌های آینده تایکان و پانامرا و همچنین جایگزینی برای اوروس که در سال 2028 الکتریکی می‌شود، پشتیبانی می‌کند. (رانندگی فوق‌العاده سرگرم‌کننده)

ما می دانیم که SSP Sport دارای معماری الکتریکی 800 ولتی و شارژ سریع تا 350 کیلو وات است، بنابراین Lambo جدید باید به سرعت شارژ شود، با این حال این خودرو هنوز برای نهایی کردن مشخصات باتری و موتور بسیار دور است.

در حالی که خودروی برقی لامبورگینی چند سال دیگر باقی مانده است، فدریکو فوسکینی، مدیر ارشد بازاریابی گفت: ما در سال آینده قبل از رسیدن به محصول نهایی، چیزی را حذف خواهیم کرد. این نشان می‌دهد که مفهومی برای پیش‌نمایش 2+2 GT در افق است.

اولین خودروی الکتریکی لامبورگینی یک GT دو در خواهد بود
اولین خودروی الکتریکی لامبورگینی قرار است در سال 2028 وارد بازار شود و این تصویر انحصاری پیش‌نمایش طراحی ظاهری آن را نشان می‌دهد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بدنه شیک، کم ارتفاع و دو در باید به ارائه راندمان و برد قابل توجه کمک کند، اما این یک اولویت نخواهد بود زیرا لامبورگینی عملکرد را هدف قرار خواهد داد.

Image