راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۴۰ درصد می‌ رسد

برق

ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه نیروگاه‌های حرارتی نه در ایران بلکه در هیچ کجای دنیا قابل حذف نیستند، گفت: نیروگاه‌های حرارتی قطعا به کار خود ادامه می دهند ولی اینکه حرکت ایران و دنیا بر این مبناست که راندمان این نیروگاه‌ها افزایش یابد امری طبیعی است.

معاون راهبری تولید برق حرارتی افزود: ارتقای راندمان نیروگاه‌ها یک الزام محیط زیستی و قانونی است که می‌بایست محقق شود، افزایش و ارتقای راندمان نیروگاه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، هرچه میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه افزایش یابد بیشتر می‌توانیم راندمان نیروگاه‌ها را ارتقا دهیم.

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه تکنولوژی مورد نیاز و سوخت مصرفی نیز در این میان اثر گذار است؛ اظهار کرد: قطعا این عدد به بالای ۴۰ درصد با سرمایه‌گذاری مناسب قابل وصول است و می‌توانیم به این عدد دست یابیم.

 راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۴۰ درصد می‌ رسد
معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توان راندمان نیروگاه‌ها را تا پنج سال آینده به ۴۰ درصد رساند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

پیش‌بینی می‌شود که ظرف پنج سال آینده به این عدد برسیم، سرمایه‌گذاری که لازم است تا به این عدد دست یابیم به دلیل اینکه برای پنج سال این عدد برآورد شده و نوسان بالایی در این حوزه داریم نمی‌توان عدد قطعی را اعلام کرد.

Image