بهترین ژنراتورهای قابل حمل

برق

با بیشتر شدن رویدادهای آب و هوایی، ژنراتورهای قابل حمل نسبتاً رایج شده اند، ژنراتورهای قابل حمل در محل‌های ساختمانی، برای دم‌بازی و کمپینگ، در باربیکیو، و در رویدادهایی مانند دویدن 5K، رژه‌ها و نمایشگاه‌ها در خانه هستند - هر جایی که خارج از برد سیم داخلی باشد.

انتخاب مناسب به این معنی است که می توانید وسایل یا تجهیزات مورد نیاز خود را روشن کنید.

انتخاب نامناسب یا استفاده نادرست از آن، در بهترین حالت ممکن است به ژنراتور یا آنچه که به آن متصل است آسیب برساند - در بدترین حالت، می تواند خطرناک باشد و خطر آتش سوزی، برق گرفتگی یا مسمومیت با مونوکسید کربن را به همراه داشته باشد.

ژنراتورها چگونه کار می کنند

ژنراتورها از دو جزء اصلی تشکیل شده اند: یک موتور و یک دینام. موتور دینام را می چرخاند و برق AC (جریان متناوب) تولید می کند که از یک تنظیم کننده ولتاژ عبور می کند تا 120 ولت یا 240 ولت را در صورت نیاز تحویل دهد.

برق متناوب آن چیزی است که در خانه های ما توزیع و استفاده می شود، بنابراین تقریباً هر چیزی که بتوانیم در خانه به برق وصل کنیم، می تواند توسط یک ژنراتور تغذیه شود.

انواع ژنراتورها

استاندارد

این ژنراتورها که گاهی اوقات ژنراتورهای پشتیبان نیز نامیده می شوند، برای تامین برق موقت در زمان و مکان مورد نیاز استفاده می شوند. قابل حمل یک اصطلاح نسبی است. برخی از آنها قابل حمل تر از دیگران هستند.

در حالی که کوچکترین مدل ها را می توان برداشت و حمل کرد، اکثر آنها دارای چرخ و دسته هستند تا حمل و نقل را آسان تر کنند.

با این حال، در 100 پوند یا بیشتر، برداشتن آنها برای بارگیری یا حرکت ممکن است دو نفر طول بکشد. وسایل برقی، ابزار برقی یا سایر دستگاه ها را می توان مستقیماً به پریزهای استاندارد در پانل جلویی ژنراتور وصل کرد.

بعلاوه، بسیاری از مدل ها دارای دوشاخه قفل پیچشی هستند که می تواند تا 240 ولت را تامین کند و از طریق یک کلید انتقال دستی برای برق رسانی به مدارهای خانه استفاده شود.

معکوس کننده

اگرچه ژنراتورهای نوع اینورتر - مانند پسرعموهای استاندارد خود - معمولاً قابل حمل هستند، ما آنها را جداگانه گروه بندی می کنیم زیرا از نظر نحوه عملکرد آنها به طور قابل توجهی و فنی متفاوت هستند.

مانند بسیاری از ژنراتورها، ژنراتورهای اینورتر برق AC 120/240 ولت را تامین می کنند و آنها جریان AC را درست مانند سایرین تولید می کنند، اما سپس به DC (جریان مستقیم) تبدیل می شود و سپس به AC معکوس می شود.

تبدیل و وارونگی توسط مداری کنترل می شود که مانند یک فیلتر عمل می کند، موج ها را صاف می کند و موج سینوسی (یا موج نوسانی) جریان الکتریکی را پاک می کند، ژنراتورهای معمولی درجات مختلفی از اعوجاج در موج سینوسی جریان متناوب دارند.

این معمولاً برای اکثر دستگاه‌های الکتریکی مشکلی ندارد - به استثنای لوازم الکترونیکی حساس مانند تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های هوشمند که ممکن است در اثر اعوجاج یا نوسانات جریان آسیب ببینند. این دستگاه‌ها با قدرت تمیز و ولتاژ ثابت عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

ژنراتورهای اینورتر می توانند به طور قابل توجهی گران تر باشند.

در زیر به بهترین ژنراتورهای قابل حمل نگاهی بیندازید:

بهترین ژنراتور: هوندا EU2200i

کم‌صداترین، سبک‌ترین و قوی‌ترین ژنراتور 2200 واتی که ما آزمایش کردیم، راه‌اندازی آسانی دارد و برنامه بلوتوث نظارت بر توان خروجی آن را ساده می‌کند.

پس از آزمایش چهار ژنراتور در محدوده 2200 وات، برای ما واضح بود که هوندا EU2200i بهترین است. هوندا ساکت‌ترین، سبک‌ترین و قوی‌ترین ژنراتوری بود که ما به آن نگاه کردیم - حتی از قابلیت‌های ذکر شده و وسایل برقی و ابزارهایی که باعث بارگیری بیش از حد سایر ژنراتورها می‌شد، فراتر رفت.

ویژگی متمایز آن موتور هوندا با کیفیت آن است که به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر ژنراتورهایی است که ما آزمایش کردیم، راه‌اندازی یک موتور گازی می‌تواند ناامیدکننده باشد، و این به تنهایی می‌تواند کسی را از خرید ژنراتور باز دارد، اما EU2200i تنها مدلی بود که ما آزمایش کردیم و هر بار که از آن استفاده می‌کردیم با اولین کشیدن سیم شروع به کار کرد.

علاوه بر این، می‌توانید خروجی برق هوندا را از طریق یک برنامه متصل به بلوتوث به راحتی کنترل کنید، بنابراین در طول طوفان می‌توانید عملکرد ژنراتور را از محدوده دنج خانه خود مدیریت کنید (و به حداکثر برسانید).

این یک ویژگی نسبتاً جدید است که بسیاری از ژنراتورها از آن برخوردار نیستند.

مانند همه انتخاب های ما، EU2200i همچنین دارای یک آشکارساز مونوکسید کربن است که در صورت بالا رفتن غلظت گاز کشنده، ژنراتور را خاموش می کند، که اگر ژنراتور در یک منطقه بسته کار کند، ممکن است اتفاق بیفتد. (و به همین دلیل است که هرگز نباید یکی از این موارد را در داخل خانه یا حتی در گاراژ خود با درهای باز اجرا کنید)

ژنراتورهای هوندا به عنوان استاندارد طلایی در صنعت شهرت و شهرت بسیار خوبی دارند، اما مشکل اینجاست که این کیفیت هزینه دارد، EU2200i معمولاً بیش از 1000 دلار قیمت دارد که حدود 400 دلار بیشتر از سایر گزینه های گازسوز است.

اما اگر در یک سفر کمپینگ از قطعی ناشی از طوفان عبور می‌کردیم یا قهوه‌ساز را برق می‌دادیم، این دستگاهی است که به آن تکیه می‌کردیم.

قدرت کمتر، امکانات بیشتر: Ryobi RYi2322VNM

RYi2322VNM نمی تواند با توان خروجی EU2200i مطابقت داشته باشد، اما به خوبی هر گزینه غیر هوندا است و با اتصال بصری بلوتوث و رابط کاربری مناسب متمایز است.

اگر هوندا EU2200i قیمت بسیار بالایی دارد یا ویژگی‌های کاربرپسند را در نظر می‌گیرید، ما ژنراتور اینورتر بلوتوث Ryobi RYi2322VNM را نیز دوست داریم. موتور آن کوچکتر از موتور هوندا است، بنابراین آنقدر قوی نیست، اما در آزمایشات ما به خوبی سایر ژنراتورهای غیرهوندا عمل کرد.

چیزی که آن را از سایر مدل هایی که آزمایش کردیم، از جمله EU2200i متمایز می کند، درک آسان برنامه بلوتوث آن است.

برنامه Ryobi نه تنها مصرف برق را مانند برنامه هوندا ردیابی می کند، بلکه سطح سوخت را در هر لحظه مشخص می کند و تخمینی از مدت زمان باقی مانده در زمان کارکرد ژنراتور در بار فعلی را نیز نشان می دهد.

این برنامه همچنین به شما امکان می دهد به حالت سازگار با محیط زیست بروید و از آن خارج شوید (که به بهره وری سوخت کمک می کند) و در صورت بارگیری بیش از حد دستگاه می تواند ژنراتور را مجدداً راه اندازی کند.

RYi2322VNM دارای چرخ ها و دسته تلسکوپی (مانند یک چمدان) است که حرکت آن را در یک حیاط آسان می کند.

محکم اما مینیمالیستی: DeWalt DXGNI2200

DeWalt به خوبی کار می‌کند و دارای ویژگی‌های ایمنی کلیدی است، اما از نظر عملکرد و نویز کمی پایین‌تر از هوندا قرار دارد و فاقد پشتیبانی برنامه‌ای است که هوندا و ریوبی را متمایز می‌کند.

با توجه به اینکه آب و هوای شدید غیرقابل پیش بینی تر می شود و فصول طوفان طولانی تر می شود، متوجه شده ایم که ژنراتورهای اینورتر قابل حمل اغلب کمبود دارند.

اگر دو انتخاب برتر ما در دسترس نباشد، ما ژنراتور اینورتر 2200 واتی DeWalt DXGNI2200 را نیز دوست داریم و مانند سایرین، دارای ویژگی تشخیص مونوکسید کربن است که به نظر ما ضروری است.

در مورد عملکرد، DeWalt در آزمایش‌های ما مشابه Ryobi بود. با این حال، به دلیل نداشتن برنامه، مدیریت قدرت موجود دشوارتر است. DeWalt این مدل را فوق العاده بی صدا توصیف کرده است، و اگرچه درست است که همه مدل هایی که ما آزمایش کردیم نسبتاً خفه هستند، اما در تست های ما هوندا EU2200i همچنان کمترین صدا را ایجاد کرد.

نیروگاه قابل حمل Ego Power+ Nexus PST3042

Ego با باتری در داخل خانه کار می کند و صدای موتور گازسوز و دردسر را از بین می برد. قدرت خروجی آن به اندازه انتخاب های گازسوز ما است، اما نمی تواند با زمان کارکرد آنها مطابقت داشته باشد، و زمان شارژ مجدد چند ساعته آن در قطعی طولانی مدت عملی نیست.

نیروگاه قابل حمل Ego Power+ Nexus PST3042 قدرتی شبیه به هوندا EU2200i را ارائه می دهد و هیچ یک از معایب موتور گازی را ندارد. به سختی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، به سختی صدا ایجاد می کند، و اگزوز تولید نمی کند، بنابراین می توانید از آن در داخل خانه استفاده کنید.

این باعث می شود که برای انجام پروژه های اطراف خانه یا گاراژ یا برای میزبانی سرگرمی های حیاط خلوت عالی باشد. این به ویژه در کارهای متناوب برتری دارد - ما با یک اره مدور با یک بار شارژ یک روز برش داشتیم - اما محدودیت‌های آن در کاربردهای با کشش بالا و استفاده مداوم مانند برق انداختن بخاری فضایی که باعث تخلیه باتری‌ها نیز می‌شود نشان می‌دهد.

شارژ کامل باتری ها می تواند هشت ساعت یا بیشتر طول بکشد.

علیرغم این نقص ها، Ego همچنان یک منبع انرژی عالی است، با یک برنامه بصری که به شما کمک می کند منبع تغذیه خود را افزایش دهید. در طول آزمایش در دنیای واقعی، ما همیشه به این مدل بالاتر از مدل‌های دیگر می‌رسیدیم، به دلیل سادگی قدرت باتری در مقابل گاز.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مستعد قطع برق کوتاه‌مدت است، مفید است، اما باید مراقب سطح باتری باشید. اگر قبلاً از طریق خرید تجهیزات چمن شرکتی روی باتری‌های Ego سرمایه‌گذاری کرده‌اید، Power+ Nexus جذاب‌تر است، زیرا باتری‌ها همگی سازگار هستند.

بهترین ژنراتورهای قابل حمل
هر کسی که در یک منطقه حومه شهر زندگی می کند اغلب پس از طوفان دچار قطعی برق می شود، با صدای ده ها ژنراتور که در سراسر محله زمزمه می کنند آشناست.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

با پایین آمدن قیمت‌ها، ژنراتورهای قابل حمل تقریباً برای هر کسی که می‌خواهد یکی از آنها را داشته باشد قابل دسترس‌تر می‌شود.

برچسب ها
Image