تأمین مالی نیروگاه سیریک و فازهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر

هسته‌ای

در نشستی با حضور  الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه و جواد اوجی، وزیر نفت، پیگیری محورهای همکاری دو کشور ایران و روسیه در زمینه انرژی و در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی اتمی و برق انجام گرفت.

در این نشست، ضمن مرور و بحث و بررسی تفاهم‌های پیشین، حل‌ورفع موانع موجود برای اجرایی‌شدن تفاهم‌ها مورد تأکید دو طرف قرار گرفت.

در حوزه نفت مقرر شد که طرف روس مطالعات میدان‌های نفتی ایران را به‌زودی تکمیل کند و ارزیابی‌های خود را درباره آنها ارائه دهد.

همچنین بنا شد در بخش گاز همکاری‌های خوبی شکل بگیرد که مذاکرات در این حوزه ادامه خواهد داشت و به‌گفته مقام‌های ایرانی، شاهد امضای قراردادهایی خواهیم بود.

از سویی پروژه‌هایی در بخش نیرو از پیش تعریف شده است؛ روسیه متولی پروژه نیروگاه سیریک برای فاینانس (تأمین مالی) و تأمین اعتبار است که‌ موانع اجرای آن بحث و بررسی شد؛ همچنین موضوع اتصال برق بین کشورهای روسیه، ایران و آذربایجان به بحث گذاشته شد.

موارد مالی ساخت فاز 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر و راهکارهای حل‌ورفع آن نیز بحث شد تا این فازها نیز به‌زودی اجرایی شوند.

تأمین مالی نیروگاه سیریک و فازهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر
موانع تخصیص فاینانس روسی برای احداث نیروگاه سیریک و همچنین راهکارهای رفع موانع تأمین مالی ساخت فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر بررسی شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

ارائه نیازمندی‌های فناورانه از سوی دو کشور نیز بخش دیگری از موارد مطرح‌شده در این نشست بود.

Image