اولین پرواز هلیکوپتر مسابقه ای Airbus

صنعت هوانوردی

 هلیکوپتر مسابقه ای ایرباس اولین پرواز - آزمایشی - خود را انجام داد...

رونمایی هلیکوپتر مسابقه ای ایرباس، هواپیمایی (هلیکوپتر) که برای سرعت بیش از 400 کیلومتر بر ساعت بهینه شده است، اولین پرواز خود را روز (25 آوریل 2024) در مارینین فرانسه انجام داد.

Racer که در چارچوب پروژه European Research Clean Sky 2 توسعه یافته بود، حدود 30 دقیقه پرواز کرد که به تیم آزمایش پرواز هلیکوپترهای Airbus اجازه داد رفتار کلی هواپیما (هلیکوپتر) را بررسی کنند.

این اولین پرواز آغاز یک کمپین دو ساله است که شرکت Airbus گفته است با هدف باز کردن تدریجی پاکت - قابلیت های - پرواز این هواپیما (هلیکوپتر) و نشان دادن قابلیت‌های پرسرعت آن است.

Bruno Even مدیرعامل هلیکوپترهای ایرباس در بیانیه‌ای گفت: با 90 پتنت، Racer نمونه کاملی از سطح نوآوری است که با گرد هم آمدن شرکای اروپایی می‌توان به آن دست یافت و این اولین پرواز یک لحظه افتخار برای هلیکوپترهای Airbus و برای 40 شریک ما در 13 کشور است.

من مشتاقانه منتظر تماشای این نمایش هستم که قابلیت‌های سرعت بالا را پیشگام می‌کند و سیستم حالت سازگار با محیط زیست را توسعه می‌دهد که به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.

هلیکوپترهای ایرباس با سرعت بیش از 400 کیلومتر در ساعت اعلام کردند هدف نمایش Racer دستیابی به بهترین تعادل بین سرعت، کارایی هزینه و عملکرد ماموریت است.

این هواپیما (هلیکوپتر) همچنین با بهینه‌سازی آیرودینامیکی و سیستم پیشرانه حالت اکو در مقایسه با هلیکوپترهای نسل فعلی هم کلاس، کاهش مصرف سوخت حدود 20 درصد را هدف قرار داده است.

یک سیستم اکو هیبریدی-الکتریکی که با موتورهای هلیکوپتر Safran توسعه یافته است، به یکی از دو موتور Aneto-1X اجازه می دهد تا در حین پرواز کروز متوقف شود، که بنا بر اعلام مدیران هلیکوپترهای ایرباس می تواند به کاهش انتشار CO2 کمک کند.

Racer بر اساس پیکربندی آیرودینامیکی نمایشگر فناوری X3 این شرکت ساخته شده است که رکورد سرعت را شکست و با رسیدن به سرعت 472 کیلومتر در ساعت در سال 2013 محدودیت‌های یک هلیکوپتر را شکست.

فرمول نزدیک‌تر به پیکربندی عملیاتی، برای ارائه قابلیت‌های افزایش یافته برای مأموریت‌هایی که در آن سرعت بالا می‌تواند یک مزیت باشد.

اولین پرواز هلیکوپتر مسابقه ای Airbus
در حالی که هدف X3 اعتبار بخشیدن به معماری ترکیبی، ترکیب بال‌های ثابت برای بالا بردن کارآمد انرژی، روتورهای جانبی برای پیشرانه با انرژی کارآمد و روتور اصلی که ظرفیت پرواز VTOL با انرژی کارآمد را فراهم می‌کند، این شرکت گفت که Racer قصد دارد این ترکیب را بگیرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

Racer همچنین قصد دارد نشان دهد که چگونه معماری آن می تواند به کاهش ردپای صوتی عملیاتی آن کمک کند.

Image