New Mazda EZ-6

خودروی برقی

مزدا 6 جدید یک سدان است که به عنوان یک خودروی برقی RWD معرفی شده است، متأسفانه این سدان شیک - که دارای بُرد الکتریکی تخمینی 370 مایل است تقریباً برای فروش انحصاری در بازار چین است.

اولین تلاش Mazda برای ساخت خودروی الکتریکی در ایالات متحده شکست خورد، MX-30 با برد تخمینی 100 مایل وارد شد و به طور انحصاری در کالیفرنیا عرضه شد و این مدل تنها دو سال ندگاری داشت.

در حالی که این خودروساز ژاپنی (Mazda) هنوز برنامه های خود را برای خودروهای برقی بعدی آمریکا اعلام نکرده است، اکنون در نمایشگاه خودرو پکن از یک سدان الکتریکی جدید برای چین رونمایی کرده است که آن را EZ-6 نامیده می‌شود و به نظر می‌رسد که نمونه‌ای از سدان مزدا 6 گازسوز است که پس از سال 2021 عرضه شد.

  • مزدا یک سدان الکتریکی جدید به نام EZ-6 را برای بازار چین با برد تخمینی 370 مایل (595 کیلومتر) رونمایی کرد.

  • مزدا همچنین EZ-6 را به عنوان یک پلاگین هیبریدی به فروش خواهد رساند که ادعا می شود برد رانندگی 620 مایلی (نزدیک به 1000 کیلومتر) دارد.

  • این خودرو بخشی از سرمایه گذاری مشترک با خودروساز چینی چانگان، بسیار بعید است که EZ-6 به ایالات متحده راه یابد.

مزدا 6 برقی

EZ-6 به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک با خودروساز چینی Changan توسعه یافته و تا پایان سال جاری در چین به فروش خواهد رسید، این سدان برقی بدنه‌ای براق و موضعی هدفمند دارد و چراغ‌های جلوی بلند و نازکی دارد که به جلوپنجره‌ای پهن و مربعی می‌ریزند.

یک نوار نور با عرض کامل در قسمت عقب کشیده شده است، اما همچنان شامل عناصر دایره ای چشم مانندی است که از مزداهای گذشته آشنا هستند و در بالای چراغ عقب، یک بال جمع شونده می تواند برای بهبود پایداری در سرعت های بالاتر بالا بیاید. (EZ-6 یک اینچ طولانی تر از آخرین سدان مزدا 6 در سواحل ما است)

mazda ez 6 ev sedan

به نظر می رسد کابین EZ-6 دارای مواد غنی است و دارای یک صفحه نمایش لمسی مرکزی بزرگ 14.6 اینچی به همراه یک خوشه گیج دیجیتال 10.2 اینچی است، کنسول وسط طراحی ساده ای با پد شارژ بی سیم، دو جا لیوانی، و تزئینات چوبی درجه یک دارد که در اطراف کلیدهای پنجره روی هر در نیز ظاهر می شود.

صندلی عقب دارای یک جفت دریچه و کنترل لمسی لمسی برای سیستم تهویه مطبوع است و سیستم اطلاعات سرگرمی دارای کنترل صدا و حرکت است.

جزئیات زیادی در مورد پیشرانه الکتریکی EZ-6 ارائه نشده است، اما ما می دانیم که این موتور محرک چرخ عقب است که نشان دهنده یک موتور الکتریکی تکی است که در عقب نصب شده است.

Mazda ادعا می‌کند که دارای توزیع وزن 50/50 است و می‌گوید EZ-6 از بند جلو و سیستم تعلیق چند لینکی عقب استفاده می‌کند، Mazda همراه با پیشرانه الکتریکی، EZ-6 را به عنوان یک هیبریدی پلاگین به فروش خواهد رساند، اگرچه جزئیاتی در مورد موتور همراه آن ارائه نشده است.

مزدا برد رانندگی EV را حدود 370 مایل تخمین می زند و PHEV ظاهراً قادر است با یک باک سوخت تقریباً 620 مایل را طی کند، EZ-6 همچنین دارای فناوری پارک هوشمند است که می تواند با صدا کنترل شود، حتی زمانی که مالک خارج از خودرو است.

یک SUV برقی

مزدا همچنین یک کانسپت SUV پر زرق و برق به نام آراتا را به نمایش گذاشت که مزدا گفت تا پایان سال 2025 به عنوان دومین خودروی برقی این شرکت در بازار چین تولید خواهد شد، هیچ جزئیاتی در مورد پیشرانه فاش نشد، اما آراتا ظاهری زیبا دارد. (چراغ‌های جلوی نازک، جلوپنجره‌ی خالی و ستون D عظیم)

در حالی که آراتا مطمئناً یک کراس اوور تیزبین است، اما ما از این تصور که سدان EZ-6 احتمالاً منحصر به فرد در بازار چین خواهد بود، بسیار ناامید هستیم.

New Mazda EZ-6
یک سدان الکتریکی با بیش از 300 مایل (482 کیلومتر) برد، یک شکاف خالی طولانی در خط تولید مزدا در ایالات متحده را پر می کند و با پیکربندی دیفرانسیل عقب خود، می تواند یکی از سرگرم کننده ترین خودروهای برقی بازار انبوه باشد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

حتی اگر EZ-6 نتواند از اقیانوس آرام عبور کند، امیدواریم برنامه‌های خودروهای الکتریکی مزدا برای بازار جهانی شامل سدانی به این زیبایی باشد.

Image