افزایش تولید برق هسته‌ای ایران به 3 هزار مگاوات

هسته‌ای

مجری فازهای ۲ و ۳ نیروگاه‌ هسته‌ای بوشهر با تشریح آخرین وضعیت ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر گفت: با تکمیل این ۲ واحد جدید نیروگاه هسته‌ای تولید برق هسته‌ای به ۳هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

مسعود نصوری در بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای ایران، با بیان اینکه 2 واحد نیروگاه اتمی دیگر هر کدام با ظرفیت تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق در  جوار نیروگاه نخست اتمی بوشهر در حال ساخت است، اظهار داشت:‌ اکنون 3 هزار نفر نیروی داخلی در ساخت این پروژه در قالب 10 شرکت ایرانی مشغول هستند.

مجری فازهای 2 و سه نیروگاه‌ هسته‌ای بوشهر با اشاره به روند ساخت 2 واحد نیروگاه اتمی در بوشهر اضافه کرد: تاکنون 4 میلیون مترمکعب خاک‌برداری و 2.2 میلیون مترمکعب خاک‌ریزی انجام شده است.

ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم

مجری فازهای دوم و سوم نیروگاه‌ هسته‌ای بوشهر با اشاره به ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم اضافه کرد: قرارداد احداث ساختمان اصلی رآکتور هسته‌ای واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر منعقد شد و عملیات اجرایی ساختمان توربین و جانبی در حوزه دریا آغاز شد.

افزایش تولید برق هسته‌ای تا 3هزار مگاوات

نصوری با بیان اینکه با تکمیل این 2 واحد جدید نیروگاه هسته‌ای تولید برق هسته‌ای به 3 هزار مگاوات افزایش می‌یابد اضافه کرد: مجموعه این اقدامات انجام‌شده به‌دست نیروهای توانمند متخصص ایرانی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه صنعت هسته‌ای به‌عنوان صنعت پیشران محسوب می‌شود تصریح کرد: این صنعت نقش اساسی در عرصه فناوری دارد و تکنولوژی ساخت برتر دارد این ظرفیت به صنعت کشور در همه ابعاد منتقل می‌شود و در دیگر صنایع قابل استفاده است.

ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 70هزار مترمکعب

نصوری از ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 70 هزار مترمکعب در جوار نیروگاه‌ هسته‌ای بوشهر  خبر داد و گفت: این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح می‌شود و تا 105 هزار مترمکعب قابل توسعه است.

افزایش تولید برق هسته‌ای ایران به 3 هزار مگاوات
مجری فازهای دوم و سوم نیروگاه‌ هسته‌ای بوشهر ایجاد تکنولوژی برتر در کشور در این عرصه ادامه داد: برای بهسازی و تحکیم بستر 47 هزار شمع به‌عمق 18 متر و با قطر 1.60 متر کوبیده شد و این کار در سال گذشته به پایان رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

صنعت هسته ای بستر رشد دیگر صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌ای که توانمندی علمی دارند می‌شود و در مجموع مؤلفه قدرت و اقتدارآفرین است.

Image