استون مارتین 2025 با قدرت 656 اسب بخار

خودرو

خودروی اسپورت Aston Martin Vantage مدل سال 2025 با ظاهری تازه، فضای داخلی اصلاح شده و جهشی بزرگ در قدرت، آماده عرضه شده است.

Vantage فعلی در سال 2018 به عنوان مدل 2019 وارد شد، مانند DB12 بزرگتر، Vantage جدید بیشتر یک به روز رسانی اصلی نسل فعلی است در مقابل طراحی مجدد، با این حال تغییرات ایجاد شده گسترده است و فقط کوپه نمایش داده شده و Vantage Roadster جدید نیز در راه است.

زیر کاپوت همان V-8 مرسدس بنز AMG است که در Vantage فعلی و همچنین DB12 یافت می شود، این موتور یک واحد ۴ لیتری توربوشارژ دوقلو است که ۶۵۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که در مقایسه با ۶۷۱ اسب بخار DB12 یک جهش قابل توجه از قدرت ۵۰۳ اسب بخار و کاهش نسبت به Vantage فعلی است. (گشتاور در 590 پوند فوت چک می شود)

مهندسان استون مارتین به منظور افزایش سطح عملکرد، ارتقاهای عمده ای در موتور انجام دادند، از جمله اصلاح پروفایل های بادامک و نسبت تراکم، اضافه کردن توربوشارژرهای بزرگتر و بهینه سازی سیستم های خنک کننده.

از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به همراه دیفرانسیل الکترونیکی، حرکت به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و گیربکس که از ZF تهیه شده است، همان واحدی است که در Vantage فعلی استفاده می‌شود، اما برای خودروی جدید نسبت محرک نهایی کوتاه‌تر برای ارائه شتاب درون دنده قوی‌تر وجود دارد.

سرعت تعویض دنده نیز افزایش یافته است و گیربکس دستی دیگر در دسترس نیست، یعنی استون مارتین پدال سوم را کنار گذاشته است.

مجموعه‌ای از لاستیک‌های جدید Pilot Sport S 5 میشلین، کمک می‌کند تا نیرو به زمین (جاده) برسد، لاستیک‌هایی که در جلو 275/35 و در عقب 325/30 اندازه دارند، ترکیبی سفارشی دارند که با استون مارتین به‌طور خاص برای Aston Martin Vantage جدید توسعه داده شده است و آنها به صورت استاندارد در اطراف آلیاژهای فولادی 21 اینچی پیچیده شده اند.

روتورهای ترمز چدنی استاندارد هستند، اما خریداران می‌توانند روتورهای کربن سرامیکی را انتخاب کنند که نه تنها قدرت توقف را افزایش می‌دهند، بلکه نزدیک به 60 پوند وزن را نیز کاهش می‌دهند. (وزن خشک خودرو 3538 معادل 1604 کیلوگرم پوند است)

با کنترل پرتاب، مالکان می توانند شتاب 0 تا 60 مایل (صفر تا صد) بر ساعت را در 3.4 ثانیه طی کنند و حداکثر سرعت 202 مایل (325 کیلومتر) در ساعت است.

برای هندلینگ بهبود یافته، مهندسان روی ساختار آلومینیومی متصل شده Aston Martin Vantage فعلی کار کردند تا سفتی و استحکام بهتری را در خودروی جدید ارائه دهند، برخی از اقدامات انجام شده شامل یک عضو متقاطع بدنه جلوی جدید است که همچنین برای افزایش سفتی نقطه نصب برای تعلیق جلوی دو استخوانی، عقب‌تر قرار می‌گیرد.

همچنین یک مهاربند متقاطع موتور سفت‌تر، طراحی‌های جدید برای زیراندازها و افزایش استحکام جانبی بین برج‌های تعلیق عقب وجود دارد.

سیستم های الکترونیکی نیز هندلینگ را بهبود می بخشند، سیستم کنترل پایداری حرکات و میزان شتاب خودرو را در امتداد شش محور ردیابی می‌کند، در حالی که سیستم‌های جداگانه برای کنترل کشش، بردار گشتاور مبتنی بر ترمز، و فرمان برقی نیز به ثابت نگه داشتن خودرو در پیچ‌ها و پایین‌دستی کمک می‌کنند.

مانند DB12، فضای داخلی ونتیج جدید در مقایسه با کابین خودروی در حال تعویض، گام بزرگی در طراحی و کیفیت برداشته است و به جای اشکال عجیب و غریب داخلی قدیمی، طراحی جدید دارای خطوط تمیز و ناگسستنی و همچنین صفحه نمایش دیجیتال برای خوشه سنج و مرکز اطلاعات سرگرمی است.

همچنین ویژگی‌های سطح بالایی، استاندارد یا در دسترس، مانند چرم Bridge of Weir، سیستم صوتی Bowers & Wilkins با ۱۵ بلندگو، و سیستم اطلاعات سرگرمی توسعه‌یافته توسط آستون مارتین با رابط کاربری بسیار بهتر از سیستم مبتنی بر مرسدس بنز وجود دارد. (استون مارتین استفاده کرده است - Apple CarPlay و Android Auto نیز گنجانده شده است)

تغییرات در نمای بیرونی به اندازه تغییرات داخلی نیست. مهم ترین انحراف از خودروی فعلی، قسمت جلویی جدید است که دارای چراغ های جلو و دریچه های عمودی الهام گرفته از طراحی سوپراسپرت One-77 است.

طرفین همچنین شاهد بازگشت استراک های جانبی سنتی استون مارتین هستند.

استون مارتین 2025 با قدرت 656 اسب بخار
این خودرو همچنین اساس جدیدترین خودروی مسابقه‌ای Vantage GT3 است که نماینده استون مارتین در تعدادی از سری‌های برتر مسابقات GT، از جمله مسابقات قهرمانی استقامت جهانی FIA و قهرمانی خودروهای ورزشی IMSA است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

استون مارتین تولید Vantage جدید را به زودی آغاز خواهد کرد و تحویل آن در سه ماهه دوم (سال 2024) آغاز خواهد شد و قیمت آن نیز نزدیک به عرضه اعلام می شود.

Image