راه اندازی اولین سیستم بازیابی انرژی مبتنی بر جاده

انرژی تجدیدپذیر

اولین سیستم بازیابی انرژی مبتنی بر جاده در جهان در بریتانیا راه اندازی می شود، E:GEN که طی پنج سال گذشته توسط ROUUTE مستقر در لندن توسعه یافته است، منبع جدیدی از انرژی پایدار است که از یک سیستم بازیابی انرژی جاده ای به ثبت رسیده است.

قبل از اینکه E:GEN بتواند به تولید برق برسد، یک سیستم مبتنی بر جاده (RBS) انرژی فشرده سازی تولید شده توسط وسایل نقلیه را هنگام رانندگی بر روی سطح جاده جذب می کند و Regenerative braking system انرژی را از طریق یک سیستم مبتنی بر هیدرولیک جذب می کند و سپس از طریق E:GEN به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.

Antony Edmondson-Bennett یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل ROUUTE توضیح داد که انرژی در باتری‌های درون E:GEN ذخیره می‌شود و سپس به هر جایی که نیاز باشد توزیع می‌شود، که می‌تواند شامل توزیع فوری در یک مرکز باشد و در باتری‌ها برای استفاده بعدی ذخیره می‌شود.

یا اینکه برق تولید شده دوباره به شبکه فروخته می شود - در صورت اتصال - یا یک واحد باتری سیار برای عمل به عنوان یک ژنراتور.

Edmondson-Bennett گفت: به عنوان استاندارد، این سیستم با سه RBS پشت سر هم، با فاصله 800 میلی متر از هم ارائه می شود - بهینه سازی شده برای HGV ولی با این حال RBS های بیشتری را می توان برای افزایش توان تولید اضافه کرد.

RBS طوری طراحی شده است که یک چرخه عمر پنج ساله را تحمل کند و تنها چند قطعه آن فرسوده (که قابل تعویض است) می شود.

سیستم احیا کننده ترمز (Regenerative braking system) چگونه کار می کند؟

ترمز احیا کننده مکانیزمی است که در اکثر خودروهای هیبریدی و تمام الکتریکی یافت می شود. انرژی جنبشی ناشی از ترمزگیری را جذب می کند و آن را به نیروی الکتریکی تبدیل می کند که باتری ولتاژ بالای خودرو را شارژ می کند.

ترمز احیا کننده همچنین سرعت خودرو را کاهش می دهد که به استفاده از ترمزهای سنتی کمک می کند.

در یک سری آزمایش، سیستم مقیاس پذیر نشان داد که پتانسیل تولید بین 450 وات ساعت تا 850 وات ساعت در هر HGV (چهار تا شش محور) و 150 وات ساعت تا 300 وات ساعت در هر خودرو (با وزن سه تن) را دارد.

Edmondson-Bennett اضافه کرد که سه گزینه نصب برای E:GEN وجود دارد که دو گزینه شامل کارهای جاده‌ای و یکی از رول روی رول آف است که می‌توان آن را بالای سطح جاده قرار داد و در آن قفل کرد که برای بازیابی بلایا ایده‌آل است. (مکان های موقت)

او گفت: ما به خود می بالیم که یک برند تاثیر گذار اجتماعی هستیم، ما فقط برای ایجاد یک فناوری اینجا نیستیم، بلکه برای ایجاد یک شیوه زندگی و درک متفاوت از اینکه چگونه می‌توانید اساساً انرژی تولید کنید و چگونه می‌توانید آن را در جامعه جاسازی کنید، اینجا هستیم.

راه اندازی اولین سیستم بازیابی انرژی مبتنی بر جاده
RBS شبیه سرعت‌گیرها است، اما هنگام رانندگی از روی آن‌ها صدای غرش احساس می‌شود - ROUUTE

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سیستم های احیا کننده ترمز (Regenerative braking system) نوعی سیستم بازیابی انرژی جنبشی هستند که انرژی جنبشی یک جسم در حال حرکت را به انرژی پتانسیل یا ذخیره شده برای کاهش سرعت خودرو منتقل می کند و در نتیجه کارایی سوخت را افزایش می دهد، به این سیستم ها سیستم های بازیابی انرژی جنبشی نیز می گویند.

Image