آمریکا بزرگترین صادرکننده LNG در سال 2023

گاز طبیعی

داده‌های ردیابی نفت‌کش‌ها نشان می‌دهد که صادرات گاز طبیعی مایع ایالات متحده در دسامبر به بالاترین حد ماهانه و سالانه رسیده است و تحلیل‌گران می‌گویند که آمریکا تبدیل به بزرگترین صادرکننده LNG در سال 2023 - بالاتر از قطر و استرالیا - شده است.

الکس مونتون مدیر تحقیقات جهانی گاز و LNG در شرکت مشاوره گروه انرژی راپیدان، در مورد افزایش خروجی پایانه های ایالات متحده به 8.6 میلیون تن در دسامبر گفت که ایالات متحده در رشد عرضه جهانی LNG در سال 2023 برجسته بود.

داده های دولت ایالات متحده نشان می دهد که قطر بزرگترین صادرکننده LNG در سال 2022 و استرالیا دومین صادرکننده بزرگ در آن سال بودند.

مونتون گفت: رکورد در تولید ایالات متحده تحت تأثیر دو عامل بود:

  • بازگشت Freeport LNG به خدمات کامل. (افزودن 6 تن به تولید روزانه)

  • تولید کل سال تاسیسات Calcasieu Pass Venture Global LNG که 3 تن بیشتر از سال 2022 بود.

داده های LSEG نشان می دهد که صادرات کل سال از ایالات متحده با 14.7 درصد افزایش به 88.9 میلیون تن (MT) عمدتاً به دلیل بازگشت به تولید کامل کارخانه Freeport LNG که در سال 2022 دچار آتش سوزی شده بود، و با افزایش بهره وری پردازش، افزایش یافت.

داده‌های ارائه‌دهنده اطلاعات مالی نشان داد که محموله‌ها در سال 2022 به 77.5 میلیون تن می‌رسد.

اروپا با 5.43 تن یا کمی بیش از 61 درصد، مقصد اصلی صادرات LNG ایالات متحده در ماه دسامبر باقی ماند، داده های LSEG نشان می دهد که در ماه نوامبر، 68 درصد از صادرات LNG ایالات متحده به اروپا بوده است.

به گفته تحلیلگران مشاور ریستاد انرژی، کاهش ماه به ماه منعکس کننده دمای گرمتر از حد معمول در اروپا و افزایش سطح ذخیره سازی است و این گزارش گزارش داد که ذخایر گاز اروپا در ابتدای دسامبر حدود 97 درصد پر بود.

داده های ردیابی کشتی LSEG نشان داد که صادرات ایالات متحده به آمریکای لاتین نیم میلیون تن متریک یا کمی کمتر از 6 درصد کل صادرات بود.

جریان گاز طبیعی به هفت کارخانه بزرگ صادرات LNG ایالات متحده تاکنون در ژانویه به طور متوسط 14.9 میلیارد فوت مکعب در روز (bcfd) افزایش یافته است که از رکورد ماهانه 14.7 میلیارد فوت مکعبی در دسامبر در دسامبر افزایش یافته است.

داده‌های LSEG نشان داد که این بالاترین رکورد ماهانه قبلی یعنی 4.3 میلیارد مکعب در روز در نوامبر بود.

گاز ایالات متحده صبح روز سه شنبه با قیمت 2.55 دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (mmBtu) در معیار هنری هاب در لوئیزیانا، 9.81 دلار به ازای هر mmBtu در معیار تسهیلات انتقال عنوان هلند (TTF) در اروپا و 11.52 دلار به ازای هر mmBtu در نشانگر کره ژاپن (JKM) معامله شد.

آمریکا بزرگترین صادرکننده LNG در سال 2023
مخازن ذخیره سازی و واحدهای خنک کننده گاز در Freeport LNG، دومین صادرکننده بزرگ گاز طبیعی مایع ایالات متحده، در نزدیکی Freeport واقع در تگزاس.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آسیا دومین بازار بزرگ صادراتی LNG آمریکا در ماه دسامبر بود که 2.29 تن یا 26.6 درصد از صادرات را به خود اختصاص داد که نسبت به 18.5 درصد در نوامبر افزایش داشت.

Image