تولید نفت ایران

نفت خام

آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در سومین ماه سال میلادی جاری را 29 میلیون و 90 هزار بشکه در روز اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش تولید نفت 8 عضو اوپک از جمله ایران در مارس امسال تغییری نسبت به ماه قبل نداشته، 4 کشور با کاهش تولید مواجه شده‌اند و تنها تولید ونزوئلا در این ماه نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

تولید نفت خام ایران در مارس امسال 2 میلیون و 650 هزار بشکه در روز اعلام شده است و ایران در ماه قبل هم همین میزان نفت تولید کرده بود. ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی 2 میلیون و 630 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

الجزایر، آنگولا، عراق و نیجریه چهار کشوری هستند که تولیدشان در ماه مارس کاهش یافته است و تولید ایران، عربستان، کنگو، گینه استوایی، گابن، کویت، امارات و لیبی ثابت مانده است.

تولید نفت ایران
آژانس بین المللی انرژی از کاهش ۱۴۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت اوپک در مارس ۲۰۲۳ خبر داد و اعلام کرد تولید نفت ایران در این ماه بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه باقی مانده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

مجموع تولید نفت 13 عضو اوپک در مارس 2023 نسبت به ماه قبل از آن 140 هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

برچسب ها
Image