برج جدید انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی

برج جدید انرژی خورشیدی متمرکز با فناوری دوقلو، دو برابر برق تولید می کند.

یک پیشرفت جدید در فناوری خورشیدی منجر به توسعه یک برج خورشیدی با فناوری دوقلو شده است که می تواند دو برابر سیستم های خورشیدی سنتی قدرت تولید کند و 24/7 کار کند و این طراحی نوآورانه دو فناوری پیشرفته را ترکیب می کند و استفاده از انرژی خورشیدی را حتی در طول شب ممکن می سازد.

این برج که بلند است و دارای یک سطح بازتابنده منحصر به فرد است، جذب انرژی خورشیدی را در طول روز به حداکثر می رساند و آن را برای استفاده در طول شب حفظ می کند. این پیشرفت در انرژی خورشیدی پتانسیل ایجاد انقلابی در تولید انرژی های تجدیدپذیر را دارد.

این برج خورشیدی با فناوری دوقلو با استفاده از هر دو سیستم انرژی خورشیدی متمرکز (CSP) و فتوولتائیک (PV) کار می‌کند. فناوری CSP از آینه ها یا عدسی ها برای متمرکز کردن نور خورشید بر روی گیرنده برای تولید گرما استفاده می کند که سپس به الکتریسیته تبدیل می شود.

این طراحی برج با ادغام آن با فناوری PV که مستقیماً نور خورشید را با استفاده از مواد نیمه هادی به الکتریسیته تبدیل می کند، مزایای CSP را به حداکثر می رساند.

تحقیقات روی این برج خورشیدی جدید نشان داده است که با ترکیب سیستم‌های CSP و PV، می‌توان تا دو برابر نیروگاه‌های خورشیدی معمولی تولید کرد.

علاوه بر این توانایی برج برای حفظ و ذخیره انرژی اضافی در طول روز امکان تولید مداوم برق در طول شب را فراهم می‌کند و یکی از محدودیت‌های سیستم‌های انرژی خورشیدی سنتی را برطرف می‌کند.

این برج خورشیدی با فناوری دوقلو چگونه در طول شب، انرژی اضافی تولید شده در طول روز را حفظ می کند و آن را در باتری ها ذخیره می کند و امکان تولید مداوم برق در ساعات شب را فراهم می کند.

برج جدید انرژی خورشیدی
تفاوت این برج با سیستم های خورشیدی سنتیاین است که ترکیبی از سیستم های انرژی خورشیدی متمرکز (CSP) و فتوولتائیک (PV) است که امکان خروجی توان بالاتر و عملکرد 24/7 را فراهم می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این برج خورشیدی با فناوری دوقلو را می توان برای برآورده کردن نیازهای انرژی پروژه های مقیاس بزرگ استفاده کرد و منبع برق پایدار و قابل اعتمادی را ارائه کرد.

Image