porsche 911 رکورد جدیدی را در حین کار با سوخت مصنوعی ثبت کرد

سوخت

خودروی پورشه 911 اسپرت با موتور 3.0 لیتری فلت شش، با قدرت 443 اسب بخار به این موفقیت دست یافت.

پورشه 911 با رسیدن به قله آتشفشانی در شیلی در حالی که از سوخت مصنوعی شرکت HIF Global استفاده می کرد، رکورد جهانی ارتفاع جدیدی را ثبت کرده است.

پورشه در تلاش است تا خودروهای موتور احتراقی را در میان تغییر به سمت الکتریکی شدن با حمایت از سوخت مصنوعی، که به عنوان eFuel شناخته می شود، نجات دهد و در این آخرین حضور با eFuel، این کوپه ورزشی قله خط الراس غربی Ojos del Salado، مرتفع‌ترین آتشفشان جهان را فتح کرد.

این خودروساز آلمانی دو فروند 911 (به نام‌های دوریس و ادیت) را برای ثبت رکورد جهانی در ارتفاع به همراه داشت و رومن دوما، قهرمان سه‌بار لمانز، این ماشین رکورددار را هدایت می‌کرد و این پروژه بازگشتی را برای تیم پس از صعود از آتشفشان در سال 2022 نشان داد.

مانند تلاش دفعه قبل خودروها بر اساس 911 Carrera 4S فعلی با 443 اسب بخار 3.0 لیتری از محورهای پورتال برای افزایش فاصله از زمین تا 13.7 اینچ و بهبود ورودی دریچه گاز در سرعت های پایین استفاده کردند.

این تیم با سیستم چهار چرخ متحرک (AWD) و کانکتور Warp، با زمین برفی در طول مسیر مبارزه کردند.

خودروی اصلی دارای یک سیستم فرمان ویژه به نام Space Drive بود که توسط گروه Schaeffler توسعه یافته بود و بازخورد دقیقی را برای مانور 911 به دوما ارائه می‌کرد.

این پروژه دو پزشک داشت که وضعیت سلامتی تیم را در طول تلاش در ارتفاع بالا زیر نظر داشتند و یک تیم بین المللی با اعضایی از ایالات متحده، شیلی، فرانسه، آلمان، کانادا و سوئیس نیز از دوما حمایت کردند.

دوما گفت: این تجربه را هرگز فراموش نخواهم کرد و رانندگی در جایی که قبلاً هیچ ماشینی نرفته بود، احساس خارق العاده ای بود، لحظه ای غرورآفرین برای کل تیم بود و ما از حمایت و اعتقاد همه شرکای خود که هر کدام این امکان را فراهم کردند سپاسگزاریم.

ثبت رکورد نه تنها قابلیت های عملکرد 911، بلکه شایستگی eFuel را نیز ثابت می کند و این محصول سازگار با محیط زیست در شیلی تولید می شود و پورشه به دنبال ساخت بزرگترین کارخانه سوخت الکترونیکی جهان از سال آینده در تگزاس است.

پذیرش جریان اصلی ممکن است هنوز فاصله زیادی داشته باشد، اما پورشه به سرعت بخشیدن به این روند کمک می کند و جمع آوری رکوردها در طول مسیر امتیازی است که به ما یادآوری می کند خودروهای برقی همه چیز آینده نیستند.

6.734 متر بالاتر از سطح دریا - هیچ ماشینی تا به حال بالاتر از این نرفته است.

تیم حامی رومن دوما قهرمان سه دوره لمانز با شرایط سختی روبرو شد و هوا در این ارتفاع فقط نصف تراکم از سطح دریا را دارد، در حالی که دما در حدود 20 درجه زیر صفر بود.

اکسپدیشن با استفاده از دو مدل پورشه 911 اصلاح شده توسط HIF Global ،Schaeffler Group، Mobil 1 ،BFGoodrich و TAG Heuer پشتیبانی شد و این کسب و کارها از تیم بین المللی راهنماها، مهندسان، رانندگان و کوهنوردان با تخصص و فناوری پشتیبانی می کردند.

دکتر فرانک والیسر معاون معماری و خصوصیات خودرو در Porsche AG گفت: به کل تیم تبریک می گویم - یک دستاورد قابل توجه و الهام بخش داشتیم، این پروژه با چه می‌شود آغاز شد و من بسیار مفتخرم که برای شرکتی کار می‌کنم که واقعاً معتقد است مرزها را پشت سر می‌گذارد و از طریق کاوش یاد می‌گیرد.

دو مدل 911 که در این اکسپدیشن مورد استفاده قرار گرفتند توسط eFuels که در برنامه آزمایشی HIF Haru Oni در Punta Arenas، که توسط ما آغاز شد، تولید شده‌اند و پس از آن بر اساس مقررات فعلی سوخت ترکیب شده‌اند.

کلارا بومن مدیر اجرایی HIF Global گفت: ما از این نتیجه هیجان زده هستیم و بخشی از این تیم پرشور بودیم که روی چنین پروژه خاصی کار می کنند و این یک نمایش مؤکد از قابلیت سوخت‌های الکترونیک مصنوعی HIF Global است که در شدیدترین و سخت‌ترین شرایط قابل تصور عمل می‌کنند و ثبت یک رکورد جدید پس از مدت ها یک دستاورد عالی است.

این پروژه بازگشت ماشین و تیم به آتشفشان Ojos del Salado را نشان می‌دهد که در سال 2022 از آن بازدید کرده و در یک مسیر اکتشافی از ارتفاع 6000 متری گذشته است.

از نظر زمینه، ارتفاع قله به دست آمده برابر با 1934 متر فراتر از قله مون بلان است که در رکورد قبلی در سال 2020 ثبت شده بود و خودور به حدود 6694 متر رسید.

دو مدل تغییر یافته پورشه 911 با نام‌های مستعار دوریس و ادیت در تلاش برای ثبت رکورد شرکت کردند و این خودروی رکورد شکنی توسط RD Limited با همکاری پورشه ساخته شد.

این رکورد توسط دوما در نوع سبک تر و چابک تر ادیت به دست آمد و تبدیل ویژه فوق‌العاده آفرود بر اساس 911 Carrera 4S فعلی است، موتور باکسر شش سیلندر 3.0 لیتری 443 اسب بخاری. (911 Carrera 4S: مصرف سوخت ترکیبی* (WLTP) 11.1 – 10.2 لیتر در 100 کیلومتر، انتشار CO2* ترکیبی (WLTP) 253 – 231 گرم در کیلومتر)

با گیربکس هفت سرعته دستی استاندارد، این خودرو با روان‌کننده‌های کارخانه‌ای از Mobil 1 کار می‌کرد، که باعث می‌شد پیشرانه بدون مشکل حتی در آب و هوای بسیار سرد کار کند و خود 911 یک پایه عالی بود.

این خودرو از طریق ترکیبی از ساختار شاسی محکم و در عین حال سبک وزن، قدرت کافی و توانایی مقابله با ارتفاعات بسیار بالا را به دست آورد.

این دو خودرو به صندلی‌های فیبر کربنی و مهارهای پنج نقطه‌ای مجهز بودند و سپس، محورهای پورتال برای افزایش فاصله از زمین (اکنون 13.7 اینچ / 350 میلی متر) اضافه شد.

محورهای پورتال همچنین اثر کاهش نسبت دنده را داشتند که امکان ورودی‌های دقیق و ملایم دریچه گاز را در سرعت کم فراهم می‌کردند و علاوه بر این خودروها به محافظ زیر بدنه از الیاف آرامید مخصوص سبک وزن اما بسیار محکم مجهز بودند تا امکان لغزش روی صخره ها را فراهم کند.

این خودرو یک فناوری اضافی بسیار ویژه - هدایت با سیم - را دریافت کرد که توسط گروه Schaeffler توسعه و ارائه شده است و سیستمی به نام Space Drive می‌توانست نیازهای منحصر به فرد و رانندگی سخت و شدید در دامنه آتشفشان را برآورده کند و بازخورد دقیقی را ارائه دهد تا به رومین دوما اجازه دهد ماشین را دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارد قرار دهد - اغلب در حالی که از شیب‌های متزلزل و نزدیک به عمودی بالا می‌رود.

درباره HIF و eFuels

هر دو خودرو به طور کامل با HIF eFuels - ساخته شده در شیلی - در طول زمان خود در حرکت در دامنه آتشفشان کار می کردند و سوخت‌های الکترونیکی از آب و دی‌اکسید کربن با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر ساخته می‌شوند و امکان استفاده از موتورهای احتراقی تقریباً خالص CO2 را فراهم می‌کنند، زیرا CO2 جذب شده در طول فرآیند تولید سوخت‌های الکترونیکی تقریباً برابر با CO2 منتشر شده در طول استفاده از خودرو است.

پورشه بر روی eFuels به عنوان بخشی از مسیر الکترونیکی دوگانه خود برای تقویت خودروهای اسپورت در گذشته، حال و آینده سرمایه گذاری کرده است: E-mobility و eFuels اولین کارخانه آزمایشی یکپارچه برای تولید سوخت های مصنوعی، هارو اونی در پونتا آرناس، شیلی، تولید خود را در پایان سال 2022 آغاز کرد.

در طول سفر پروژه یک رویکرد محتاطانه و ایمنی را در پیش گرفت و تیم دو هفته طول کشید تا به آرامی با ارتفاعات سازگار شوند و روز به روز به آرامی سعود خود را افزایش دهند.

خودروها چنین مشکلی نداشتند - سیستم‌های استاندارد 911 هوای رقیق‌تر را حس می‌کردند و سوخت‌گیری را بر اساس آن تنظیم می‌کردند، به این معنی که عملکرد به حداکثر می‌رسید و این تیم نه تنها ارتفاع، بلکه ضربان قلب، الگوی خواب و کالری سوزی آنها را از طریق ساعت های هوشمند Connected که توسط Tag Heuer ارائه شده بود، از نزدیک زیر نظر گرفتند.

porsche 911 رکورد جدیدی را در حین کار با سوخت مصنوعی ثبت کرد
برخلاف سال 2022 این تیم با برف نسبتا کمی در سطوح بالاتر آتشفشان مواجه شد - اما چالش همچنان بسیار زیاد بود، از جمله یافتن مسیری از میان زمین‌های ناهموار، 911 از شن های عمیق و خاکستر آتشفشانی که شیب ها را تشکیل می دهد، عبور کرد، سیستم تمام چرخ محرک و اتصال Warp که امکان حفظ چسبندگی را فراهم می کرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این تلاش در روز شنبه، 2 دسامبر با حرکت تیم در ساعت 3:30 صبح اتفاق افتاد و ساعت 15:58 به قله و انتهای سفر رسیده بود.

Image