تبدیل بیوگاز تجدیدپذیر به هیدروژن و کربن گرافیکی

نیروگاه بیوگاز یا بیومتان

فناوری با استفاده از انرژی خورشیدی برای تبدیل 100٪ بیوگاز تجدیدپذیر به هیدروژن و کربن گرافیکی در (صفحه نمایش) COP 28

شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی اعلام کرد که یک فناوری نوآورانه توسعه یافته توسط محققان UCLA با پشتیبانی پروژه بالقوه SoCalGas، در صورت تایید توسط کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) که در حال حاضر در بیست و هشتمین جلسه کنفرانس احزاب (COP 28) به نمایش گذاشته شده است را ابداع کرده است. (در چارچوب کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا)

این اثر بخشی از نمایشگاه فناوری است که توسط گروه Prototypes for Humanity از 29 نوامبر تا 2 دسامبر انتخاب و سازماندهی شده است و هدف از این فناوری استفاده از انرژی خورشیدی تجدیدپذیر و بیوگاز برای تولید هیدروژن و گرافیت استوانه ای با کیفیت بالا از طریق یک فرآیند سازگار با محیط زیست است.

این فناوری اگر در مقیاس بزرگ توسعه یابد، پتانسیل قابل استفاده در سلول های سوختی، ریزشبکه ها و تولید هیدروژن در مقیاس کاربردی را دارد.

نیل ناوین مدیر ارشد سوخت های پاک در SoCalGas گفت: نمایش این فناوری نوآورانه در طول COP28 در کنار 99 فناوری نوآورانه دیگر، اهمیت پرورش طیف گسترده ای از راه حل های آب و هوایی را برای کمک به برآوردن نیازهای جهانی خاص برای هر اقتصاد برجسته می کند.

این فناوری می‌تواند قادر به تولید هیدروژن باشد که به طور بالقوه می‌تواند برای استفاده بعدی ذخیره شود، علاوه بر این کربن جامد مرتبط با این فرآیند می‌تواند برای تولید اجزای کلیدی باتری‌ها استفاده شود که ممکن است به کاهش هزینه‌های تولید باتری در انتقال انرژی کمک کند.

طی دو سال گذشته، این فناوری با موفقیت توسعه یافته و در یک محیط آزمایشگاهی به نمایش گذاشته شد و اکنون از آزمایشگاه به یک نمایش در دنیای واقعی در حال پیشرفت است، فاز بعدی پروژه رهبری UCLA تامین بودجه اضافی است، با پنج سایت نمایشی بالقوه که در صورت تایید CPUC با SoCalGas در نظر گرفته شده است.

تیموتی فیشر، پروفسور در مهندسی مکانیک و هوافضا UCLA گفت: توسعه بیشتر این پروژه می‌تواند به تولید داده‌های زیست‌محیطی و اقتصادی مورد نیاز برای حمایت از پذیرش بیشتر و تجاری‌سازی فناوری‌های نوظهور تولید هیدروژن کم، صفر و حتی منفی کمک کند.

نمایش میدانی قرار است در نیمه دوم سال 2024 آغاز شود و در صورت گسترش بیشتر، می‌تواند در اندازه‌های مختلف از سلول‌های سوختی مدولار یا سیستم‌های پشتیبان ریزشبکه گرفته تا سیستم‌های تولید و ذخیره هیدروژن در مقیاس صنعتی یا کاربردی به کار گرفته شود.

همچنین معتقدیم که این فرآیند پتانسیل قابل توجهی را برای مقرون به صرفه‌تر کردن تولید هیدروژن ارائه می‌کند، زیرا محصول مشترک گرافیت با ارزش می‌تواند عنصری حیاتی برای برق‌رسانی گسترده باشد.

برای این منظور SoCalGas به توسعه Angeles Link، یک سیستم خط لوله هیدروژن تجدیدپذیر پاک پیشنهادی برای خدمت به کالیفرنیای جنوبی و مرکزی ادامه می‌دهد.

آنجلس لینک می تواند بزرگترین سیستم خط لوله هیدروژن تجدیدپذیر پاک کشور باشد و به کاهش قابل توجهی انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل، تولید برق، فرآیندهای صنعتی و سایر بخش های برق دار اقتصاد کالیفرنیا کمک کند.

SoCalGas همچنین در حال کار برای کمک به توسعه استاندارد ترکیب هیدروژن دولتی با پیشنهاد پروژه های آزمایشی برای تایید توسط CPUC است. این پروژه‌ها می‌توانند به درک بهتر چگونگی انتقال سوخت‌های پاک مانند هیدروژن تجدیدپذیر پاک از طریق سیستم گاز طبیعی کالیفرنیا کمک کنند.

تبدیل بیوگاز تجدیدپذیر به هیدروژن و کربن گرافیکی
همانطور که CPUC در تصمیم اخیر خود خاطرنشان کرد، پروژه های آزمایشی و مطالعات بیشتر می تواند به توسعه بازار هیدروژن تجدید پذیر پاک کمک کند، موارد استفاده مختلف را امکان پذیر کند و در دستیابی به اهداف آب و هوایی کالیفرنیا کمک کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نوآوری‌های انرژی پاک که برای کربن زدایی بخش‌هایی که به سختی برق‌رسانی می‌شوند، یکی از مؤلفه‌های کلیدی برای دستیابی به کاهش انتشار کربن تا سال 2045 است.

Image