قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۳ سنت معادل ۰.۷۹ درصد کاهش به ۹۱ دلار و ۴۳ سنت رسید.

افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای آرام کردن درگیری بین رژیم صهیونیستی و گروه حماس قیمت نفت را بیش از یک دلار در روز دوشنبه پایین آورد و نگرانی در مورد گسترش این درگیری در منطقه نفت‌ خیز خاورمیانه و کمبود عرضه ادامه دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 73 سنت معادل 0.79 کاهش به 91 دلار و 43 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 80 سنت معادل 0.91 درصد کاهش ،87 دلار و 28 سنت معامله می‌شود.

ارسال کمک‌ها به نوار غزه از طریق مصر در اوایل هفته آغاز شد. رهبران و وزرای امور خارجه عرب در اجلاسی در قاهره گرد هم آمدند اما نتوانستند به یک بیانیه مشترک برسند.

طی جدیدترین تحولات، رژیم صهیونیستی غزه و بخشی از لبنان را بمباران کرده که باعث افت بازار سهام در آسیا شده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته از فلسطین اشغالی دیدار کرد و گفتگویی تلفنی هم با رهبران کانادا، فرانسه، انگلیس، آلمان و ایتالیا داشت.

سران فرانسه و هلند این هفته به فلسطین اشغالی می‌روند تا راه حلی برای این درگیری بیابند.

قیمت نفت
هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش از یک درصد در هفته گذشته افزایش قیمت داشتند و دومین افزایش قیمت هفتگی را به خاطر ترس از اختلال در عرضه به دنبال شدت گرفتن درگیری‌ در خاورمیانه تجربه کردند، خاورمیانه بزرگ‌ترین منطقه عرضه کننده نفت در دنیاست.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آمریکا جهت کاهش فشار بر بازار نفت به دنبال ادامه کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس از جمله روسیه، برخی تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را برداشته است.

Image