دومین واحد نیروگاهی شهید باکری سمنان به شبکه سراسری برق متصل شد

برق

سید زمان حسینی از بهره‌برداری دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت 183 مگاوات خبر داد و گفت: تاکنون دو واحد نیروگاهی هر یک به ظرفیت 183 مگاوات (در مجموع 366 مگاوات) به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی در این زمینه افزود: به همت تلاشگران عرصه صنعت برق کشور و در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و وزارت صمت با موضوع احداث حداقل 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید، دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت 183 مگاوات در کوتاه‌ترین زمان (طی مدت هفت ماه) به شبکه سراسری متصل شد.

حسینی از راه‌اندازی واحدهای نیروگاهی جدید تا خردادماه و همزمان با ورود به پیک تابستان 1402 خبر داد و گفت: در راستای تأمین برق مطمئن و پایدار صنایع معدنی مقرر شده است دو واحد نیروگاه گازی فولاد مبارکه اصفهان هر یک به ظرفیت 370 مگاوات (در مجموع 740 مگاوات) تا خرداد ماه امسال به بهره‌برداری برسد و وارد مدار شود.

دومین واحد نیروگاهی شهید باکری سمنان به شبکه سراسری برق متصل شد
مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی با اشاره به بهره‌برداری از 740 مگاوات نیروگاه گازی فولاد مبارکه اصفهان تا خرداد امسال، گفت: به منظور تأمین برق مطمئن و پایدار صنایع معدنی، دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت 183 مگاوات بهره‌برداری و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

احداث این واحد نیروگاهی در برنامه 140 اقدام صنعت برق برای تامین برق صنایع کشور به منظور عبور از پیک 1402 در دستورکار قرار گرفت و با تلاش شبانه‌روزی مدیران، متخصصان و کارکنان متعهد، عملیات اجرایی، تست و راه‌اندازی آن با حضور 170 نفر به طور متوسط در هر روز پیش از ورود به پیک تابستان سال‌جاری با موفقیت به پایان رسید و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

برچسب ها
Image