شبکه های برق و انتقال امن انرژی

برق

گزارش آژانس بین المللی انرژی پیرامون تقویت پایه های سیستم های قدرت انعطاف پذیر، پایدار و مقرون به صرفه

پذیرش سریع فناوری‌های جدید مانند خودروهای الکتریکی و پمپ‌های حرارتی به این معنی است که الکتریسیته در حال گسترش به قلمروهایی است که قبلاً تحت سلطه سوخت‌های فسیلی بود و تقاضا برای شبکه‌ها را افزایش می‌دهد.

در همین حال کشورها پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر را با سرعتی سریع اضافه می‌کنند - به خطوط برق بیشتری برای اتصال آنها و شبکه‌های برق با عملکرد بالا نیاز دارند تا از منابع قابل اطمینان برای مشتریان نهایی اطمینان حاصل کنند.

این گزارش ویژه جدید آژانس بین‌المللی انرژی با عنوان شبکه‌های برق و انتقال امن انرژی، اولین فهرست جهانی در نوع خود را از شبکه‌های جهان در شرایط فعلی ارائه می‌کند.

این نشانه ها را ارزیابی می کند که آنها با اقتصاد انرژی جدید جهانی که در حال ظهور است همگام نیستند و خطر تبدیل شدن آنها به گلوگاهی برای تلاش ها برای تسریع انتقال انرژی پاک و تضمین امنیت برق است.

این گزارش ویژه به‌روزرسانی‌های فوری مورد نیاز نه تنها برای زیرساخت‌های فیزیکی، بلکه همچنین در نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت شبکه‌ها را بررسی می‌کند - هزینه‌های اقدامات تاخیری را تعیین می‌کند.

توصیه های کلیدی را برای سیاست گذاران ارائه می دهد و آنچه را که در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری مقررات و برنامه ریزی ضروری است، برجسته می کند.

شبکه‌ها برای بیش از یک قرن ستون فقرات سیستم‌های برق بوده‌اند و فعالیت‌های اقتصادی را با آوردن برق به خانه‌ها، صنعت و خدمات، پشتوانه می‌کنند.

با پیشرفت انتقال انرژی های پاک، نقش برق برجسته تر خواهد شد و شبکه ها را برای جامعه و اقتصاد مهم تر می کند.

برق رسانی و استقرار انرژی های تجدیدپذیر هر دو در حال افزایش هستند، اما بدون شبکه های کافی برای اتصال عرضه برق جدید به تقاضا، این خطر وجود دارد که انتقال انرژی پاک متوقف شود.

این گزارش با نگاهی دقیق به زیرساخت‌های شبکه، صف‌های اتصال، هزینه‌های قطعی، ازدحام شبکه، کاهش تولید و زمان‌بندی توسعه شبکه، فهرستی جهانی از شبکه‌های برق جهان را ارائه می‌کند.

ما متوجه شدیم که امروزه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شبکه ها در حال تبدیل شدن به گلوگاهی برای انتقال انرژی پاک هستند و خطراتی را که در صورت توسعه و اصلاح شبکه به اندازه کافی سریع پیش نرود، تحلیل می کنیم.

ما متوجه شدیم که اقدام تاخیری به معنای طولانی شدن اتکا به سوخت های فسیلی است که منجر به افزایش انتشار گازهای گلخانه ای و هزینه های جامعه می شود. توجه بی‌سابقه‌ای از سوی سیاست‌گذاران و رهبران کسب‌وکار برای اطمینان از پشتیبانی شبکه‌ها از انتقال انرژی پاک و حفظ امنیت برق مورد نیاز است.

فایل pdf (متن کامل) گزارش را از اینجا دانلود نمایید.

شبکه های برق و انتقال امن انرژی
این گزارش با توصیه های کلیدی برای سیاست گذاران به پایان می رسد و اقدامات لازم را در زمینه هایی از جمله سرمایه گذاری، مقررات و برنامه ریزی برجسته می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شبکه‌ها ستون فقرات سیستم‌های برق را برای بیش از یک قرن تشکیل داده‌اند که برق را به خانه‌ها، کارخانه‌ها، ادارات و بیمارستان‌ها می‌رسانند و اهمیت آنها در حال افزایش است.

Image