عربستان و افزایش قیمت نفت

نفت خام

شرکت آرامکوی عربستان با افزایش قیمت رسمی فروش نفت خام خود در ماه نوامبر عملا قیمت نفت ایران، کویت و عراق را هم بالا می‌برد.

شرکت آرامکو عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت دنیا قیمت رسمی فروش نفت خام خود در ماه نوامبر را افزایش داده است.

قیمت رسمی فروش نفت آرامکو تعیین کننده تغییرات قیمت در صنعت نفت از جمله نفت ایران، کویت و عراق است.

عربستان قیمت تمام درجات نفتی خود برای بازار آمریکای شمالی را بدون تغییر نگه داشته، اما قیمت‌ها برای فروش به شمال غرب اروپا و مدیترانه را افزایش داده است.

قیمت فروش نفت فوق سبک عرب به شمال غرب اروپا 1.20 دلار در هر بشکه و قیمت نفت سبک، متوسط و سنگین 1.50 دلار در هر بشکه افزایش یافته است. 

آرامکو قیمت فروش نفت فوق سبک خود به بازار مدیترانه را 1.50 دلار در هر بشکه برای ماه نوامبر افزایش داده و به 7.70 دلار بالاتر از شاخص نفت برنت رسانده است.

قیمت نفت خام سبک، متوسط و سنگین عرب به بازار مدیترانه هم 1.90 دلار در هر بشکه افزایش یافته است. نفت سبک عرب 6.30 دلار در هر بشکه بالاتر از شاخص نفت برنت فروخته می‌شود.

آرامکو قیمت نفت خام متوسط و سنگین خود به بازار آسیا را تغییر نداده، اما قیمت نفت سبک و فوق سبک را به ترتیب 40 سنت و 50 سنت در هر بشکه بالا برده است. این پنجمین ماه پیاپی افزایش قیمت نفت سبک عرب به بازار آسیاست.

عربستان و افزایش قیمت نفت
قیمت نفت خام برنت به 85 دلار و 37 سنت در هر بشکه در روز پنجشنبه رسیده بود و نفت آمریکا هم 83 دلار و 87 سنت معامله می‌شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت آرامکو معمولاً قیمت رسمی فروش نفت خود را پنجم هر ماه منتشر می‌کند، یعنی معمولاً پس از مشخص شدن تغییر سطح تولید اوپک پلاس.

Image