کیا از فناوری Plug&Charge EV رونمایی کرد

خودروی برقی

کیا فناوری پیشرفته Plug&Charge خود را برای خودروهای الکتریکی (EVs) در اروپا راه اندازی می کند.

EV9 اولین خودرویی خواهد بود که از این فناوری بهره می برد و قصد دارد در دسترس بودن آن را به سایر مدل های کیا EV نیز گسترش دهد.

این فناوری شارژ به مشتریان کیا اجازه می‌دهد تا خودروی برقی خود را به هر ایستگاه شارژ عمومی با قابلیت Plug&Charge متصل کنند. هیچ شناسایی اضافی یا مرحله میانی برای شروع فرآیند شارژ مورد نیاز نیست، زیرا احراز هویت کاملاً خودکار است.

کیا با معرفی Plug&Charge به خودروهای برقی خود، آخرین فناوری شارژ سریع، ایمن و راحت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

Sjoerd Knipping، معاون بازاریابی و محصول در کیا اروپا، می‌گوید: Plug&Charge یک فناوری بسیار راحت است که هندلینگ دستی را کاهش می‌دهد و در نتیجه فرآیندی سریع‌تر و روان‌تر را برای مشتریان ما به ارمغان می‌آورد.

ما با ارائه وسایل نقلیه الکتریکی به مشتریان خود و همچنین پیشرفته‌ترین راه‌حل‌های شارژ، راه را برای جابه‌جایی پایدار هموار می‌کنیم و همچنین ثابت می‌کنیم که رقبای جدی در بازار بسیار رقابتی EV در اروپا هستیم.

شارژ کاملاً خودکار، آسان و ایمن

Plug&Charge اساساً یک روش شناسایی است که مستقیماً در وسیله نقلیه تعبیه شده است که به خودرو امکان می دهد با ایستگاه های شارژ دارای قابلیت Plug&Charge ارتباط برقرار کند.

مشتری به سادگی وسیله نقلیه خود را به ایستگاه شارژ متصل می کند تا به طور خودکار فرآیند شارژ را آغاز کند. این سرویس دارای تمامی پایه های تحت پوشش از نظر امنیتی می باشد، زیرا نیازی به مراحل اضافی نیست.

اکوسیستم Hubject Plug&Charge این تبادل گواهی‌ها را بین سهامداران Plug&Charge مدیریت می‌کند: اپراتورهای نقطه شارژ (CPO)، اپراتورهای متحرک (MO) و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEM). این ارتباط با استاندارد بین المللی ISO 15118 مطابقت دارد.

Plug&Charge فرآیند شارژ را ساده‌تر می‌کند، بدون اینکه مزایای اپلیکیشن کیا شارژ را نفی کند: عملکرد ناوبری آن، به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ در مورد هزینه‌های شارژ و در دسترس بودن. و توانایی اعمال گزینه‌های فیلتر مانند نوع دوشاخه، سرعت شارژ و نوع دسترسی، رانندگان EV را از زیرساخت‌های شارژ عمومی EV با سرعت در دسترس مطلع می‌کند.

با استفاده از این فناوری شارژ بدون درز، مشتری می تواند به سادگی پس از اتمام شارژ، خودروی خود را جدا کرده و برود، در حالی که مبلغ پرداختی مطابق با شرایط قرارداد به صورت حساب ماهانه وی اضافه می شود.

Knipping در پایان گفت: به همراه شرکای خود مانند DCS (ارائه‌دهنده موبایل)، Hubject (ارائه‌دهنده خدمات Plug&Charge) و چندین شریک شبکه مانند IONITY، ما در کیا از تمام فناوری‌های موجود برای بهبود تجربه مشتری استفاده می‌کنیم. Plug&Charge به کیا کانکت و کیا شارژ در مجموعه فناوری‌های شارژ پیشرفته کیا می‌پیوندد.

کیا با Plug&Charge موقعیت خود را در بازار رقابتی خودروهای برقی اروپا با ارائه تجربه شارژ بدون زحمت به مشتریان تثبیت می کند. با شتاب گرفتن انتقال به تحرک پایدار، سهولت شارژ بسیار مهم است و کیا در تلاش است تا پیشرو باشد.

موارد کلیدی:

  • شارژ بدون درز: Plug&Charge کیا به کاربران این امکان را می‌دهد تا مستقیماً خودروهای الکتریکی خود را به ایستگاه‌های شارژ عمومی سازگار متصل کنند و از هر مرحله احراز هویت میانی عبور کنند.

  • احراز هویت خودکار: این فناوری از یک سیستم شناسایی یکپارچه استفاده می کند که ارتباط بین خودرو و ایستگاه شارژ را تسهیل می کند. این امر نیاز قبلی به تأییدهای دستی مانند کارت های RFID یا برنامه های تلفن همراه مانند کیا شارژ را از بین می برد.

  • امنیت پیشرفته: Plug&Charge بر اساس تبادل گواهی‌های دیجیتال بین خودرو و شارژر عمل می‌کند و حساب کیا شارژ مشتری را شناسایی می‌کند. این تبادل امن توسط اکوسیستم Hubject Plug&Charge نظارت می شود و از استاندارد بین المللی ISO 15118 تبعیت می کند.

  • مزایای برنامه شارژ کیا حفظ شده: با وجود فرآیند شارژ ساده، کاربران همچنان از ویژگی‌های اپلیکیشن کیا شارژ از جمله ناوبری، به‌روزرسانی‌های شارژ بی‌درنگ و گزینه‌های مختلف فیلتر بهره‌مند خواهند شد.

فناوری Plug&Charge کیا نشان‌دهنده یک گام به جلو در ارائه تجربه شارژ بدون دردسر و کارآمد برای کاربران خودروهای برقی است. همانطور که Sjoerd Knipping، معاون بازاریابی و محصول در Kia Europe می گوید، کیا به طور فعال از فناوری های موجود با همکاری شرکای مانند DCS، Hubject و IONITY استفاده می کند تا تجربه کلی مشتری را بهبود بخشد.

این راه حل نوآورانه شارژ مکمل سیستم های شارژ پیشرفته موجود کیا مانند Kia Connect و Kia Charge است.

کیا از فناوری Plug&Charge EV رونمایی کرد
سرویس کاملاً ایمن Plug&Charge از تبادل خودکار گواهی‌های دیجیتال بین خودرو و شارژر استفاده می‌کند که حساب مشتری و قرارداد شارژ مرتبط با حساب کیا شارژ راننده را شناسایی می‌کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تا به حال مشتری ابتدا باید قبل از شروع شارژ، حساب خود را در محل شارژ تأیید کند، که معمولاً با کارت RFID یا از طریق برنامه تلفن همراه شارژ انجام می‌شد.

Image