ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت

برق

ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برق‌آبی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس‌کوچک و اتمی به حدود 91 هزار مگاوات رسیده که 82 درصد از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، امیر دودابی‌نژاد با اشاره به اینکه تاکنون 615 واحد تولید برق حرارتی در 134 نیروگاه کشور احداث شده است، گفت: در اسفندماه سال 1401 با اتصال واحد بخار نیروگاه‌های ارومیه و بعثت پارس‌جنوبی به مدار تولید، تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به ۳۹۳ واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی به حدود ۴۹ هزار مگاوات رسیده است.

وی با بیان اینکه بیش از 68 درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است، ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برق‌آبی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس‌کوچک و اتمی به حدود 91 هزار مگاوات رسیده که 82 درصد از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت
معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور با اتصال واحدهای جدید به بیش از 74 هزار مگاوات رسیده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

هم‌اکنون واحدهای سیکل‌ترکیبی با ظرفیت 35 هزار و 503 مگاوات، واحدهای گازی با ظرفیت 22 هزار و 683 مگاوات و نیروگاه‌های بخاری با ظرفیت 15 هزار و 829 مگاوات، نیروگاه‌های حرارتی کشور را تشکیل می‌دهند.

Image