تولید برق آمریکا همچنان وابسته به گاز طبیعی است

گاز طبیعی

گاز طبیعی 39.8 درصد از تولید برق در مقیاس شهری ایالات متحده را در سال 2022 به خود اختصاص داد و به تعادل کاهش انرژی آبی (برق آبی) و انرژی باد کمک کرد.

تمام بازارهای بزرگ برق ایالات متحده تا کنون در سال جاری برای حفظ یک سیستم شبکه متوازن بیشتر به گاز طبیعی متکی بوده اند.

افزایش تولید سوخت گازی این واقعیت را برجسته می کند که سوخت فسیلی - بزرگترین منبع تولید برق در ایالات متحده - همچنان نقش مهمی در تعادل سیستم های قدرت در میان تقاضای تهویه مطبوع بالا در امواج گرما و باد کمتر از حد معمول ایفا می کند، زیرا شاهد کاهش تولید برق آبی به دلیل خشکسالی هستیم.

دولت بایدن هدفی را برای دستیابی به بخش برق عاری از آلودگی کربن تا سال 2035 تعیین کرده است.

در حالی که بازنشستگی زغال سنگ در سال های اخیر سرعت گرفته است و با افزایش ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر و افزایش تولید گاز طبیعی جایگزین شده است، بخش برق ایالات متحده از مسیر درست فاصله گرفته است.

گاز طبیعی که 39.8 درصد از تولید برق در مقیاس آب و برق ایالات متحده را در سال 2022 تشکیل می داد، راه به جایی نمی برد.

در واقع، این امر به تعادل تولید برق تا کنون در سال جاری کمک کرده است، زیرا اپراتورها عرضه برق با سوخت گاز را افزایش داده اند تا تولید برق آبی کمتر در شمال غربی اقیانوس آرام و سرعت باد کمتر در غرب میانه را جبران کنند و در عین حال در میان افزایش تقاضا در طول موج گرمای تابستان، نیرو را ارائه دهند.

سهم گاز طبیعی در تولید برق افزایش می یابد

گاوین مگوایر، ستون نویس انتقال انرژی جهانی در رویترز، تولید برق ایالات متحده از نیروگاه های گازسوز بین ژانویه تا 20 اوت 2023 در مقایسه با مدت مشابه سال 2022، 10 درصد افزایش یافت، اگرچه تولید برق کلی تا کنون 2.1 درصد در سال 2023 کاهش یافته است.

40.4 درصد سال تا به امروز، در مقایسه با کمتر از 36 درصد برای مدت مشابه سال گذشته.

داده ها و تجزیه و تحلیل نشان داد که تولید برق از زغال سنگ در تمام بازارهای اصلی برق ایالات متحده به کاهش ادامه داد، در حالی که تولید برق پاک اساساً ثابت بود زیرا سرعت باد کمتر و تولید کمتر انرژی آبی، افزایش تولید انرژی خورشیدی را جبران کرد.

سهم انرژی پاک از جمله انرژی هسته‌ای و برق آبی بین ژانویه تا آگوست 2023 به 40.5 درصد از کل تولید برق آمریکا رسید، در مقایسه با 39.9 درصد در مدت مشابه در سال 2022 کمتر از حد معمول در نیمه اول سال 2023، به دلیل سرعت کمتر باد و خشکسالی در بخش هایی که انرژی آبی بخش بزرگی از تولید برق را تشکیل می دهد، مانند شمال غربی اقیانوس آرام.

افزایش نصب تجهیزات تجدیدپذیر به معنای تولید برق بیشتر نیست

اداره اطلاعات انرژی (EIA) اعلام کرد که در سال گذشته، تولید برق از منابع تجدیدپذیر - باد، خورشید، آبی، زیست توده و زمین گرمایی - برای اولین بار از تولید زغال سنگ در بخش انرژی الکتریکی پیشی گرفت، زیرا نیروگاه های زغال سنگ در حال راه اندازی هستند. بازنشستگان و تاسیسات بادی و خورشیدی رونق گرفت.

دولت اوایل سال جاری خاطرنشان کرد که تولید انرژی های تجدیدپذیر برای اولین بار در سال 2021 از تولیدات هسته ای پیشی گرفته بود و به تولید برق بیشتر از تولیدات هسته ای در سال گذشته ادامه داد.

بر اساس گزارش انجمن انرژی پاک آمریکا (ACP) از اوایل ماه جاری، در تاسیسات انرژی های تجدیدپذیر، صنعت در سه ماهه دوم سال 2023، 5218 مگاوات (MW) ظرفیت انرژی خورشیدی، بادی و ذخیره سازی در مقیاس شهری نصب کرده است. نسل جدید نصب شده، به رهبری تاسیسات خورشیدی، سه ماهه دوم سال 2023 را به دومین سه ماهه دوم برای تاسیسات برق پاک تبدیل کرد.

انجمن گفت همچنین در پروژه های برق پاک در حال ساخت یا توسعه پیشرفته نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 13 درصد افزایش یافته است.

در مجموع، ظرفیت تولید برق پاک در ایالات متحده اکنون بیش از 237 گیگاوات است که 15.1 درصد از برق تولید شده را تشکیل می دهد. به گفته ACP، تگزاس با 26.353 گیگاوات، یا 18 درصد از کل انرژی پاک عملیاتی ایالات متحده، پیشتاز است، پس از آن کالیفرنیا با سهم 11 درصد و نیویورک با 6 درصد از برق پاک عملیاتی قرار دارند.

علیرغم رشد تاسیسات خورشیدی، بادی و باتری در سال جاری، تولید برق تجدیدپذیر اساساً ثابت بوده است زیرا گاز طبیعی منبع انرژی برای کاهش سرعت باد یا کاهش تولید برق آبی به دلیل سطح پایین مخزن آب بوده است.

EIA در ژوئن اعلام کرد که در تابستان امسال، تولید گاز طبیعی، که منبع اصلی تولید در بخش برق است، نسبت به سال گذشته 3 درصد افزایش خواهد یافت.

دولت افزود: ظرفیت اضافی تولید گاز طبیعی و هزینه‌های سوخت مطلوب، محرک‌های اصلی افزایش پیش‌بینی ما در تولید گاز طبیعی در تابستان امسال است و خاطرنشان کرد که انرژی‌های تجدیدپذیر و گاز شاهد افزایش تولید و کاهش تقاضای زغال‌سنگ در تابستان خواهند بود.

در ماه مه، شرکت اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی (NERC) در ارزیابی قابلیت اطمینان تابستان خود گفت که آب و هوای شدید تابستان امسال شبکه‌های برق ایالات متحده را تحت فشار قرار می‌دهد و دو سوم آمریکای شمالی را در معرض خطر کمبود برق در دوره‌های اوج تقاضا در گرم‌ترین مناطق قرار می‌دهد.

NERC گفت از جمله مسائل قابل اطمینان برای نظارت، خطر بالقوه تحویل سوخت ژنراتور است، و اظهار داشت که تامین گاز طبیعی و زیرساخت برای قابلیت اطمینان شبکه برق بسیار مهم است، حتی اگر تولید انرژی های تجدید پذیر بیشتر نیازهای انرژی ما را برآورده کند.

زیرساخت‌های عرضه و تحویل سوخت باید قادر به برآوردن نرخ‌های شیب‌دار ژنراتورهای گاز طبیعی باشد، زیرا زمانی که تولید خورشیدی کاهش می‌یابد، سیستم را متعادل می‌کند.

تولید برق آمریکا همچنان وابسته به گاز طبیعی است
علیرغم رونق تاسیسات تجدیدپذیر، تولید برق واقعی از انرژی های تجدیدپذیر ثابت بوده و گاز طبیعی شکاف را پر کرده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت قابلیت اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی بر اهمیت گاز طبیعی در حفظ شبکه برق آمریکا، به ویژه در دوره های اوج تقاضا تاکید می کند.

Image