قیمت نفت خام

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۱۴ سنت رسید.

قیمت نفت در اولین ساعت تجارت در روز چهارشنبه در آسیا افزایش یافت و بازارها در حال بررسی نشانه‌های ضعف تقاضا در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت خام دنیا، دورنمای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و همچنین احتمال کاهش عرضه جهانی نفت هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 11 سنت معادل 0.13 درصد افزایش به 84 دلار و 14 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 37 سنت معادل 0.46 درصد کاهش 80 دلار و 35 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود 0.5 درصد در روز سه‌شنبه کاهش قیمت داشتند.

مقامات فدرال رزرو آمریکا و سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی ژاپن در اواخر این هفته در همایش سالانه جکسون هال شرکت می‌کنند و بازارها منتظر دورنمای افزایش نرخ بهره پس از برگزاری این اجلاس هستند. بنابراین بسیار محتاطانه عمل می‌کنند.

تحلیلگران عقیده دارند نگرانی در مورد ادامه سیاست افزایش نرخ بهره و کاهش تقاضا در چین بر کاهش عرضه ائتلاف اوپک پلاس در میان مدت پیشی گرفته است.

رشد ضعیف اقتصاد چین بازارها را نا امید کرده، محرک‌های مالی که بانک مرکزی چین ارائه داده بود ضعیف‌تر از حد انتظار عمل کرده و نرخ بهره در این کشور در روز دوشنبه بیش از حد انتطار کاهش یافته است.

قیمت نفت خام
از نظر عرضه، عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را یک ماه دیگر و در ماه سپتامبر هم تمدید کرده است و روسیه قصد دارد صادرات خود را در ماه اوت 500 هزار بشکه در روز پایین بیاورد. این کاهش تولید تا بخشی از سیاست ائتلاف اوپک پلاس برای محدود کردن عرضه و حمایت از قیمت نفت است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور حدود 2.4 میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به هجدهم ماه اوت کاهش یافته است.

Image