قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۱۴ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۳۴ سنت رسید.

قیمت نفت در روز سه‌شنبه در شرایطی کاهش یافته که بازار منتظر از سرگیری صادرات نفت عراق است، این اتفاق می‌تواند کمبود عرضه‌ای را که به خاطر کاهش تولید اوپک پلاس ایجاد شده، تا حدی برطرف کند.

در این بین، ضعف اقتصاد چین هم دورنمای تقاضا برای نفت را پایین آورده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 12 سنت معادل 0.14 درصد کاهش به 84 دلار و 34 سنت رسید، همچنین نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 2 سنت معادل 0.02 درصد کاهش، 80 دلار و 70 سنت معامله می‌شود.

طبق گفته یکی از منابع وزارت نفت عراق، حیان عبدالغنی، وزیر نفت این کشور به آنکارا، پایتخت ترکیه سفر کرده تا در مورد مسائل مختلفی از جمله از سرگیری صادرات نفت از پایانه نفتی جیحان مذاکره کند و ترکیه صادرات 450 هزار بشکه در روز نفت عراق از طریق خط لوله شمالی عراق -ترکیه را در بیست و پنجم مارس پس از رأی اتاق بین‌المللی بازرگانی متوقف کرد.

با توجه به اینکه ائتلاف اوپک پلاس کاهش تولید خود را تمدید کرده و بر حجم آن افزوده است، ورود نفت عراق به بازار می‌تواند از شدت کمبود عرضه نفت خام ترش بکاهد.

قیمت نفت
در این بین، بدبینی نسبت به دورنمای اقتصاد چین به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ نفت دنیا همچنان بر قیمت نفت فشار آورده و نگرانی در مورد تقاضا برای سوخت را بالا برده است. تحلیلگران جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی می‌کنند رشد تقاضای جهانی برای سوخت حمل و نقل تا 0.6 میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به دوازدهم ماه اوت آهسته شده باشد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تمرکز بازار همچنین بر اطلاعات اولیه شاخص مدیران خرید آمریکا در ماه اوت و همایش سالانه فدرال رزرو در جکسون هال قرار دارد.

Image