حفاری نفت و گاز در آمریکا همچنان با افزایش هزینه ها مواجه است

نفت خام

بر اساس داده‌های جدید بیکر هیوز که روز جمعه منتشر شد، تعداد کل دکل‌های حفاری فعال در ایالات متحده این هفته دوباره 5 مورد کاهش یافت.

تعداد کل دکل ها در این هفته به 654 دکل فعال کاهش یافت.

بیکر هیوز تا کنون در سال جاری خسارت 125 دکل حفاری فعال را برآورد کرده است و تعداد دکل های این هفته 421 دکل کمتر از تعداد دکل ها در ابتدای سال 2019 قبل از همه گیری کووید است.

تعداد سکوهای نفتی در این هفته ثابت ماند و به 525 رسید که تا کنون 96 سکو در سال 2023 کاهش داشته است ولی دکل های متفرقه ثابت ماندند.

تعداد دکل‌های حفاری در حوضه پرمین 2 دکل - 19 دکل کمتر از همین زمان در سال گذشته - کاهش یافت.

در ایگل فورد 1 دکل کاهش یافت و اکنون 19 دکل کمتر از این زمان در سال گذشته است.

تعداد پراکندگی Frac در Primary Vision تخمینی از تعداد خدمه‌ای که چاه‌های ناتمام را تکمیل می‌کنند (که ارزان‌تر از حفاری چاه‌های جدید است) این هفته دوباره کاهش یافت.

تعداد frac در هفته منتهی به 4 آگوست به 257 کاهش یافت که از 268 در هفته قبل کاهش یافت، تعداد گسترش فراک 1 کمتر از جایی است که سال شروع شده است.

سطح تولید ایالات متحده اکنون 400000 بشکه در روز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

در ساعت 12:51 بعد از ظهر در روز جمعه شاخص WTI با افزایش 0.90 دلاری (+1.09 درصدی) در روز به 83.72 دلار معامله شد که تقریباً 1.70 دلار در هر بشکه بیشتر از این زمان در هفته گذشته بود.

حفاری نفت و گاز در آمریکا همچنان با افزایش هزینه ها مواجه است
بر اساس آخرین برآورد هفتگی EIA، سطح تولید نفت خام در ایالات متحده در هفته منتهی به 4 اوت به 12.6 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین سطح تولید بر اساس داده های هفتگی از سال 2019 است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شاخص برنت در روز 0.87 دلار (+1.01%) به 87.27 دلار در هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته حدود 1.40 دلار در هر بشکه افزایش داشت.

Image