۴ میلیارد دلار تجارت سه ماهه ایران و چین

اقتصاد

گمرک چین اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و چین در 3 ماه نخست سال جاری میلادی با رشد 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 4 میلیارد و 45 میلیون دلار رسیده است.

چین در 3 ماه نخست سال جاری میلادی یک میلیارد و 135 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به سه ماهه سال قبل 41 درصد کاهش داشته است، چین در ماه‌های ژانویه تا مارس 2022 بالغ بر یک میلیارد و 929 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

افت حدود 20 درصدی قیمت نفت یکی از علل کاهش ارزش واردات چین از ایران در سه ماهه نخست 2023 بوده است.

اما صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا مارس 2023 رشد قابل توجه 51 درصدی داشته و به 2 میلیارد و 910 میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل 1 میلیارد و 926 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش چین در سومین ماه سال جاری میلادی 445 میلیون دلار کالا از ایران وارد و یک میلیارد و 500 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده است. واردات چین از ایران در ماه مارس نسبت به ماه مشابه سال قبل 38 درصد کاهش اما صادرات این کشور به ایران در این ماه 151 درصد افزایش داشته است.

۴ میلیارد دلار تجارت سه ماهه ایران و چین
گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۳ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۵ درصدی به ۴ میلیارد و ۴۵ میلیون دلار رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

مبادلات ایران و چین در ماه‌های ژانویه تا مارس 2022 بالغ بر 3 میلیارد و 855 میلیون دلار اعلام شده بود.

Image