نقش بایدن در قیمت بالای بنزین در آمریکا

بنزین

تصمیم بایدن برای آزادسازی مقدار بی سابقه نفت از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده (SPR) به عنوان ابزاری برای مبارزه با افزایش قیمت ها است.

این حرکتی بود که مخالفانی داشت، زیرا قیمت‌های بالا را به‌عنوان وضعیت اضطراری که SPR قرار است در برابر آن محافظت کند. این بیشتر از دست دادن قابل توجه واردات نفت است که تهدیدی برای کمبود است.

این وضعیت در سال گذشته نبود، بنابراین استفاده از SPR غیرقابل توجیه است.

اما، همانطور که یکی از منتقدان استدلال کرد: تنها دلیل کاهش قیمت ها در سال گذشته این بود که رئیس جمهور بایدن در یک سال انتخاباتی از SPR استفاده سیاسی کرد.

در واقع، این احتمالا به معکوس کردن افزایش قیمت در سال گذشته کمک کرد و در عین حال، این عقب‌نشینی‌ها، ایالات متحده را در موقعیت آسیب‌پذیرتری نسبت به ذخایر نفتی اضطراری قرار می‌دهد.

علاوه بر این، بدبین بودن در مورد این اقدام آسان است، زیرا سیاستمداران - هر دو حزب - اغلب با SPR به عنوان ذخیره سیاسی استراتژیک رفتار می کنند که برای آرام کردن رای دهندگان ناراحت از افزایش قیمت ها استفاده می شود.

همه اینها به افزایش تاریخی قیمت در سال 2022 منجر شد. یک دلیل واحد وجود ندارد، به همین دلیل است که برخی می گویند این سیاست های بایدن بود و برخی می گویند این حمله روسیه به اوکراین بود.

هر دو درست است، اما هیچ یک علت انحصاری نیست. روسیه به اوکراین حمله کرد و در پاسخ، بایدن فرمان اجرایی صادر کرد که باعث اختلال در بخش پالایش شد - حتی اگر بسیاری موافق باشند که این کار درستی بود.

نقش بایدن در قیمت بالای بنزین در آمریکا
سال گذشته، قیمت بنزین طی یک هفته پس از تهاجم روسیه، افزایش شدیدی را آغاز کرد. فرمان اجرایی بایدن مبنی بر ممنوعیت واردات نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه باعث شد تا بازار عرقیات به ویژه در تنگنا قرار گیرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

استفاده از ذخایر استراتژیک ممکن است برای مدتی به کاهش قیمت نفت خام کمک کند، اما ایالات متحده را در موقعیت آسیب پذیرتری قرار داده است.

Image