آزمایش موفقیت‌آمیز هیدروژن در توربین گازی

هیدروژن

اپراتور بزرگ سیستم انتقال گاز اروپا (TSOs)، نرخ های ترکیبی تا ۲۵ درصد هیدروژن را روی توربین گازی Titan 130 SoLoNOx SoLoNOx Solar Turbines که به عنوان محرک اصلی در کمپرسور گاز طبیعی در آلمان عمل می کند، با موفقیت آزمایش کرده است.

موفقیت این پروژه نشان‌دهنده پیروزی بخش انتقال گاز اروپا است که به دنبال تنوع بخشیدن به سوخت مورد استفاده برای فشرده‌سازی مکانیکی گاز مورد استفاده در مراحل مختلف در خط لوله گاز - از استخراج تا توزیع تا مصرف‌کننده نهایی است.

این پروژه شش هفته ای از همکاری بین GRTgaz Deutschland، شرکتی که یک سیستم انتقال گاز به طول 1200 کیلومتر (کیلومتر) در جنوب آلمان را اداره می کند، OGE، یکی از TSO های گاز پیشرو در اروپا، و توربین های خورشیدی، یک توربین گازی مستقر در کالیفرنیا ناشی می شود.

سازنده متعلق به کاترپیلار این شرکت ها شروع به آزمایش ترکیبات هیدروژن در یک توربین گاز Titan 130 SoLoNOx کردند که یک کمپرسور گاز را در ایستگاه کمپرسور MEGAL در Waidhaus، باواریا، که OGE و GRTgaz Deutschland مشترکاً مالک آن هستند، هدایت می کند.

این کمپرسور به سیستم خط لوله گاز طبیعی MEGAL خدمت می کند که یک نقطه مرزی دو جهته در مرز آلمان و چک در Waidhaus ارائه می دهد. این شرکت‌ها در بیانیه‌ای در فوریه خاطرنشان کردند: آماده‌سازی این پروژه از دو سال پیش زمانی آغاز شد که یک کارخانه ترکیب سیار به اندازه یک کانتینر حمل و نقل ISO 40 فوتی و یک منبع هیدروژن موقت برای آزمایش‌ها راه‌اندازی شد.

آزمایش موفقیت‌آمیز هیدروژن در توربین گازی
GRTgaz Deutschland، OGE و Solar Turbines با موفقیت یک توربین گاز خورشیدی Titan 130 SoLoNOx SoLoNOx کم انتشار را به عنوان یک محرک اصلی روی کمپرسور گاز طبیعی با استفاده از نرخ ترکیب هیدروژن تا 25 درصد آزمایش کردند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

کل پیکربندی توسط یک گروه متخصص مستقل مطابق با قوانین و مقررات مربوط به تامین انرژی عمومی مورد آزمایش قرار گرفت و برای بهره برداری تایید شد. برای این آزمایش‌ها، بسیار مهم بود که ایمنی و در دسترس بودن ایستگاه کمپرسور به خطر نیفتد.

Image