80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه و قرارداد با سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت نفت

نفت خام

معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای جذب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعت نفت کشور عنوان کرد: سیاست وزارت نفت، استفاده حداکثری از ظرفیت تامین مالی از داخل کشور بوده است.

بدین ترتیب سرمایه بانک‌ها و هلدینگ‌های بزرگ کشور را به صنعت نفت هدایت کردیم، به عنوان مثال پای فولادسازها را برای سرمایه‌گذاری در توسعه میادین گازی باز کردیم.

وی با اشاره به این که در روزهای سرد سال، تعدادی از صنایع دچار کمبود گاز می‌شوند، گفت: ضرورت دارد که با استفاده از توان مالی همین صنایع برای تامین پایدار گاز آنها اقدام کنیم.

در نتیجه اگر شرکت فولادی در توسعه میادین گازی سرمایه‌گذاری کرد، از اعمال محدودیت در گازرسانی در روزهای سرد سال مستثنی خواهد شد، زیرا گاز خود را از میدان توسعه یافته دریافت می ‎کند.

فلاحتیان اظهار داشت: همچنین بانک‌ها و هلدینگ‌های بزرگ را برای مشارکت در احداث پتروپالایشگاه‌ها از جمله پتروپالایشگاه شهید سلیمانی به خط کردیم. در کنار این موضوع، مذکرات مفصلی را با کشورهای خارجی برای جذب سرمایه‌گذاری داشته‌ایم.

معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: تاکنون بیش از 80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در تامین مالی پروژه‌های نفتی اعم از توسعه میادین و احداث پتروپالایشگاه‌ها امضا کرده‌ایم. بیش از 5 میلیارد دلار از این عدد، تبدیل به قرارداد شده است و مابقی نیز ان شاالله یکی پس از دیگری تبدیل به قرارداد می‌شود.

فلاحتیان تاکید کرد: تلاش می‌کنیم که عقب‌ماندگی ایجاد شده در حوزه سرمایه‌گذاری را با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی و توسعه روابط با کشورهای همسایه و آسیایی جبران کنیم و ان شاالله در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه و قرارداد با سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت نفت
معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: تاکنون بیش از 80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در تامین مالی پروژه‌های نفتی امضا کرده‌ایم که بیش از 5 میلیارد دلار از آن، تبدیل به قرارداد شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

امضای قراردادهای نفتی نیازمند طی کردن فرآیندی طولانی است، زیرا قراردادهای نفتی ابعاد مختلف و پیچیده‌ای دارند که نیازمند بررسی طرفین و طی کردن مراحل قانونی است.

Image